Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Temmuz 2017 - Salı 20:20 Bu haber 1160 kez okundu
 
15 Temmuz Programları Başladı
Vali Şerif Yılmaz, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla düzenlenen programlara katıldı.
GÜNDEM Haberi
15 Temmuz Programları Başladı

11 – 16 Temmuz 2017 tarihleri arasında “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla ilimizde düzenlenecek programlar bugün 15 Temmuz Şehidimiz Özel Harekat Polisi Akif Altay’ın baba ocağı Çeltikçi Güvenli Köyünde ailesini ve kabrini ziyaretle başladı.
 
Güvenli Köyündeki programın ardından Burdur Ulu Cami’de öğle namazı öncesi Şehitlerimiz için mevlit okutularak dua yapıldı. Öğle namazın ardından Ulu Cami avlusunda ikramda bulunuldu.
 
Vali Yılmaz, ilk olarak Çeltikçi ilçesine bağlı Güvenli Köyünde Şehidimiz Akif Altay’ın ailesini baba ocağındaki evinde ziyaret etti. Ziyarette Şehidimiz için Kur’an- Kerim okunarak dua edildi.
 
Annesi Fadime Altay, eşi Gülsüm Altay ve çocuklarına baş sağlığı dileklerini ileten Vali Yılmaz, Şehidimize Allah’tan rahmet diledi. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız diyen Vali Yılmaz,  yıllarca kendisini terörle mücadeleye adayan Özel Harekat Polisi Akif Altay kardeşimizi bu millet unutmayacaktır. Onun aziz hatırası olan ailesi de bizlere ve milletimize emanettir diyen Vali Yılmaz bu emanete sahip çıkmak bizlerin en başta gelen görevimizdir dedi.
 
Ailesinin ziyaretinin ardından Şehidimiz kabri başında ziyaret edilerek okunan Kur’an-ı Kerim ve dualarla anıldı.
 
Çeltikçi İlçesinden sonra Vali Yılmaz, Burdur Ulu Camide düzenlenen Mevlit programına katıldı. Mevlit programın ardından vatandaşlara yemek ikramı yapıldı. 
 
“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla düzenlenen programlara başta Vali Şerif Yılmaz olmak üzere Milletvekili Bayram Özçelik, Garnizon Komutanı Tank Alb. Cem Tuce, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Vali Yardımcıları Bahir Altunkaya, Ali Nazım Balcıoğlu, Mehmet Yıldız, Çeltikçi Kaymakam Vekili Can Atak, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Tayfun Dündar, MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş Acar, Çeltikçi Belediye Başkanı Recep Aydın, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: 15, Temmuz, Programları, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı