Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
17 Kasım 2017 - Cuma 14:03 Bu haber 4314 kez okundu
 
3 Fetöcüye Tutuklama
Burdur'da Yapılan Fetö Operasyonunda 3 Kişi Tutuklandı
ASAYİŞ Haberi
3 Fetöcüye Tutuklama

Burdur'da düzenlenen son FETÖ/PDY operasyonuyla ilgili Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı Madya İletişim Bürosu tarafından bir açıklama yayınlandı.

 

Geçtiğimiz hafta yapılan operasyonlarda ele geçirilen 11 Fetö şüphelisinin 3'ü tutuklandı, 6'sı hakkında adli kontrol kararı verildi. 2 şüphelinin ise ifadelerin alınmasına devam ediliyor.

 

Konu ile ilgili yapılan açıklama ise şöyle;

 

"Cumhuriyet Başsavcılığımızca FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturmalar çerçevesinde 10/11/2017 tarihinde Burdur, Bucak ve Antalya'daki çeşitli adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonlar çerçevesinde 11 kişi gözaltına alınmış olup, bunlardan 3'ü tutuklanmış, 6'sı hakkında ise adli kontrol kararı verilmiştir. 2 kişi hakkındaki gözaltı ve ifade alma işlemleri sürmektedir.

 

 

Cumhuriyet Başsavcılığımızca söz konusu terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturmalar çerçevesinde bugüne kadar 205 dosyadan 235 şüpheli hakkında kamu davası açılmış olup, hali hazırda 378 dosyadaki soruşturmalar devam etmektedir. Soruşturma dosyalarının hızlı ve etkin bir şekilde yürütülüp sonuçlandırılması için kolluk birimleri ve Cumhuriyet Başsavcılığı kadrosuyla birlikte özveriyle çalışılmaktadır. İşin mahiyeti gereği tutuklu dosyalara öncelik verilmektedir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

     

Mehmet Nadir YAĞCI

Cumhuriyet Başsavcısı

 

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: 3, Fetöcüye, Tutuklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı