Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 14:06 Bu haber 861 kez okundu
 
30 Proje Müjdesi
AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Burdur için 30 Projeye destekleme verilmesi ile ilgili açıklamada bulundu.
GÜNDEM Haberi
30 Proje Müjdesi

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Burdur İlinde 30 Projeye destekleme verilmesi ile ilgili açıklamada bulundu. 

 

“BURDUR’DAN SUNULAN 30 PROJE DE KABUL EDİLDİ” 

Kırsal Kalkınma Desteklemeleri kapsamında Burdur’a verilen desteklemelerle ilgili detaylı bilgi veren Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap kapsamında Burdur İlimizdeki komisyona teslim edilen ve evrakları tam olan 30 projenin tamamı Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından kabul edildi. 14.216.396,86 TL toplam proje tutarının 6.380.34,43 TL’lik kısmı hibe olarak Burdur’umuza tahsis edildi.  Ekonomik Yatırımlar konusunda onaylanan 6 proje; Gül Yağı ve Tıbbi Aromatik tesisi 2,5 milyon ₺ nin yarısı, Yem Paketleme 740 bin ₺ nin yarısı, Toplu Sağım ve depolama 2,5 milyon ₺ nin yarısı, Süt İşleme projesi 430 bin ₺ nin yarısı, Kaymak üretim tesisi 4 milyon ₺ nin 1,25 milyon ₺’si, Güneş Enerjisi tesisi 1,25 milyon ₺ nin yarısı ve diğer 24 proje üreticilerin mevcut işletmelerine verilen yem karma, süt sağımı, yem deposu, fırça, süt soğutma tanklı, padok, balya makinesi, slaj makinesi gibi alet ekipman hibesi ödemesi yapılacaktır. Üreticilerimize hayırlı olsun.” açıklamasında bulundular.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: 30, Proje, Müjdesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı