301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Ekim 2017 - Cuma 16:32 Bu haber 1383 kez okundu
 
58. Piyade Eğitim Alayı’nda Yemin Töreni Yapıldı
Vali Şerif Yılmaz, 58. Piyade Eğitim Alayı’nda eğitim gören 1997/3 Tertip 2. Kademe ve 368. Kısa Dönem acemi erler için düzenlenen yemin törenine katıldı.
GÜNDEM Haberi
58. Piyade Eğitim Alayı’nda Yemin Töreni Yapıldı

Vali Şerif Yılmaz, 58. Piyade Eğitim Alayı’nda eğitim gören 1997/3 Tertip 2. Kademe ve 368. Kısa Dönem acemi erler için düzenlenen yemin törenine katıldı.
 
Yemin Törenine Vali Şerif Yılmaz başta olmak üzere Antalya Garnizon ve 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Alb. Tahir Savran, Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç,  Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Tank Alb. Aytaç Tokçalar, daire müdürleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilcisi Hasan Okyar ve asker yakınları katıldı. 
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 58. Piyade Eğitim Alayında eğitim gören bin 280 acemi asker yemin etti.
 
And içen acemi erler adına yaş kütüğüne plaket çakılmasının ardından Kışlaya ilk katılış yapan askerlere Vali Şerif Yılmaz tarafından hediye takdim edildi. Eğitimi, Spor ve Bakım branşlarında başarılı olan erlere Protokol üyeleri tarafından başarı belgesi ve ödülleri takdim edildikten sonra vatani görevlerini Burdur’da yapmış olan Mehmetçik yakınlarına Vali Yılmaz tarafından katılım belgeleri ve hediyeler verildi.
 
Törenin devamında konuşma yapan Antalya Garnizon ve 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Alb. Tahir Savran asker ailelerine ve onları yetiştiren rütbeli askerlere şöyle seslendi. “Unutulmayacak bir törene şahitlik ettiniz. Sizlerle birlikte bu törene; Türkiye Cumhuriyetini temsilen şanlı bayrağımız da şahittir. Çanakkale, Kurtuluş, Kore, Kıbrıs ve Teröristlerle Mücadele harekâtında yiğitçe mücadele ederek, canlarını aziz vatana feda eden bütün şehitlerimizde şahittir.
 
Bu yemin ile sizler milletimizle sadakatle hizmet edeceğinizi, emirlere ve amirlerimize mutlak itaat edeceğinizi beyan ettiniz. Bu beyanın teminatınız; şeref ve namustur. Şeref ve namus, Türk ulusu için hava kadar, su kadar, toprak kadar kutsaldır, elzemdir. Komutanınız olarak sizlerin, ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza, vazifeyi namus bilerek çalışacağınıza, parolanızın, bayrak ve şeref olacağına, dürüstlük ve karakterden asla taviz vermeyeceğinize gönülden inanıyorum.
 
Mehmetçiklerimizi yetiştiren kahraman silah arkadaşlarım; annelerinin ve babaların bize emanet ettiği evlatlarına, büyük bir sabırla ve inançla, gece gündüz demeden yadigar Mehmetçik ruhunu, evlatlarınıza sevgi ile aşıladınız.
 
Saygıdeğer anne ve babalar; sizler tarif edilmez bir fedakarlığın karşılıksız bir sevginin timsalisiniz. Bizler de sizler gibi anne ve babayız. Ve bu yüzden nizamiyeden adım attıkları andan itibaren onlar bizim de evlatlarımız olmuşlardır.
 
Bu tören vesilesi ile kahraman Gazilerimizi minnetle yad ediyor. Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve saygılar sunuyorum" dedi.
 
Tören yemin eden erler tarafından Piyade Marşı’nın okumasının akabinde bando takımı eşliğinde tören geçişi ile son buldu.
 
Tören sonunda askerler aileleri ile bir araya geldiğinde duygu dolu anlar yaşandı. 
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: 58., Piyade, Eğitim, Alayı’nda, Yemin, Töreni, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı