Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Mayıs 2017 - Salı 10:48 Bu haber 1662 kez okundu
 
6. Kitap Günleri Fuarı Açıldı
Burdur Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Burdur Kitap Günleri Fuarı düzenlenen törenle açıldı.
BELEDİYE Haberi
6. Kitap Günleri Fuarı Açıldı

Açılışa CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten, Belediye Meclis üyeleri, kitapseverler ve vatandaşlar katıldı.

 

Kitap Fuarı’nın açılış kurdelesi CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, tarafından kesildi.

 

Fuarın açılış konuşmasını yapan Başkan Ercengiz, “Okuryazarlığın yüksek olduğu, eğitimde marka olmuş bir kentin okumasına katkı koymak için kitap fuarını sürdürmeye çalışıyoruz. Birçok yazarımız geldi. Meslektaşım İzmir’deki etkinlikleri bırakarak bizimle birlikte oldu. Meslektaşım bir düşü gerçekleştirmiş. Kısa zaman içerisinde başkanlığını da yazmış. Bugün onur konuğumuz olarak yanımızda. Okumak zorundayız. Aydınlanmak için daha çok okumak ve daha çok okunmasını sağlamalıyız. Vatandaşımızın aydınlanması için elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.

 

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise “Sizlere İzmir’in dağlarında açan çiçekleri getirdim. O çiçekler 1 Mayıs’larda tüm Türkiye’ye açmak için tohumları atılacak. İzmir’in o aydınlık güneşi Burdur’daki açan güneşlerle Türkiye’yi saracak. Sayın Başkanım çok değerli bir iş yapıyor. Bugün kitap yazarları neden yazdın soruşturmalarının içerisine giriyor. Yazmaktan korkuyoruz, o yazarları okumaktan çekiniyoruz. Bu fuarlar genç nesle okuyup araştırmaları için önemli bir fırsat” diye konuştu.   

 

Açılışın ardından Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Bir Başkan, Bir Şehir, Bir Aşk” isimli kitabını okuyucuları için imzaladı. 

 
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: 6., Kitap, Günleri, Fuarı, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı