Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
04 Aralık 2018 - Salı 14:01 Bu haber 1910 kez okundu
 
AB Eğitim Projesi Başladı
Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarafından Hazırlanan AB Eğitim Projesi Başladı
GÜNDEM Haberi
AB Eğitim Projesi Başladı

Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve Kabul Edilen Mesleki Eğitimde Dijital Beceriler isimli Avrupa Birliği Eğitim Projesinin ilk etabı 18 – 23 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi. Projenin ortağı olan ülkelerin öğrencileri 5 gün süreyle Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin misafiri oldular.

 

Konuyla ilgili Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünden yapılan bilgilendirme şu şekilde;

 

“Okulumuzun 2018 yılında kabul edilin Avrupa Birliği Eğitim Projesi kapsamında ilimize, Litvanya, Romanya ve İtalya’dan gelen 18 öğrenci ve 9 öğretmen 18-23 Kasım 2018 tarihlerinde, 5 gün süreyle IT Scratch ( bilgisayar yazılım ve kodlama dersleri) aldılar. Okulumuz Kimya öğretmeni Hüseyin Yaşar Konak’ın verdiği kodlama dersleri sonrasında, projenin Türkiye’de yapılması gereken ürünleri tamamlandı. Eğitimler sonrasında 18 yabancı lise öğrencisi, çağımız mesleklerinden kodlama, yazılım ve robotik temel eğitimini almış olmakla beraber edindikleri bilgiler ile bilgisayar oyunları tasarladılar.

 

24 ay sürecek ve toplam 108.000 Euro bütçeli projenin ikinci ayağı 2019 Nisan ayında İtalya’da Türk öğrencilerin de katılacağı “İleri programlama dilleri” ile devam edecek.  “Google Play” ve “Apple Store” gibi ticari yazılımların örneklendirileceği ve lise öğrencilerinin ileriki yıllarda istihdam edilebileceği alanların tanıtımı 2020 yılına kadar Romanya ve Litvanya da verilecek eğitimlerle devam edecek. 

 

Projenin bir alt ürünü olan “İleri Kodlama Dersleri” için, ilimiz Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi projenin paydaşı olarak eğitimlere katkı sağladı. Proje kapsamında olan öğrencilerimiz ve yabancı öğrenciler Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinden ileri kodlama derslerine katıldılar.

 

Gelen misafirler, derslerden artakalan zamanlarda, ilimiz ve ülkemizin kültür ve sosyal yanlarını keşfetmekle beraber, özelikle yabancı öğrenciler için hazırlanan faaliyetlerden keyif aldılar.”      

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: AB, Eğitim, Projesi, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı