Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
19 Kasım 2018 - Pazartesi 13:08 Bu haber 1947 kez okundu
 
AK Parti temayül yoklamasını yaptı
AK Parti Pazar günü tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak temayül yoklamasını elektronik ortamdan tamamladı.
GÜNDEM Haberi
AK Parti temayül yoklamasını yaptı

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi tarafından Burdur’da da temayül yoklaması yapıldı.  Geçtiğimiz Pazar günü Burdur Konferans ve Sergi Salonu’nda saat 10.00 ile 16.00 arası AK Parti İl ve İlçe Belediye Başkanlıkları için aday adaylıkları için yapılan temayül yoklaması  Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi tarafından görevlendirilen Adalet ve Kalkınma Partisi Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, (Komisyon Başkanı), Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven (Komisyon üyesi), Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir Milletvekili   Alpay Özalan (komisyon Üyesi) gözetiminde gerçekleşti.

 


Büyük heyecana neden olan temayül yoklamasına Belediye Başkanları, parti il, ilçe, belde belediye başkanları, İl Genel meclisi başkanları, belediye ve belediye meclisi üyeleri, geçmişte görev yapan parti il başkanı delegeler katıldı. 
Burdur’da  221,  Ağlasun’da  45,  Altınyayla’da 45,  Bucak’ta 104, Çavdır’da 62,  Çeltikçi’de 49, Gölhisar’da 68,  Tefenni’de 54,  Karamanlı’da 55, Kemer’de 46,  Yeşilova 52’da olmak üzere toplamda 801 delege oy kullandı. 

 

Burdur il genelinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 58 kişi aday adayı oldu. Temayül yoklamasına tabi tutuldu. Elektronik ortamda gerçekleşen temayül yoklamasında ayrıca 801 parti delegesi belediye başkanı olarak görmek istediği isimleri de yazma hakkı verildi.   Aday adayı sayısı da dolaylı olarak artma şansı tanınmış oldu. 1 il, 10 ilçe 4  belde için tercihlerini kullandılar.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: AK, Parti, temayül, yoklamasını, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı