Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Temmuz 2017 - Cuma 20:37 Bu haber 1678 kez okundu
 
Av. Kürşat Taş'ın Basın Açıklaması
Hukuki Araştırmalar Derneği Burdur İl Temsilcisi Av. Kürşat TAŞ 15 Temmuz İle İlgili Basın Açıklaması Yaptı.
GÜNDEM Haberi
Av. Kürşat Taş'ın Basın Açıklaması

         Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Burdur İl Temsilcisi Av. Kürşat Taş'ın Basın Açıklaması Şöyle;

 

        15 Temmuz 2016 gecesi, Fetullahçı Terör Örgütü tarafından, uluslar arası işbirlikçilerinin desteği ile ülkemizi işgal amacı ile bir darbe teşebbüsü gerçekleştirilmiştir.

         Bu hain girişimin amacı iktidarı değiştirme amacı olmayıp, milleti millete kırdırma yöntemi kullanılarak devşirdikleri kişiler aracılığı ile ülkemizi işgal etmektir. 19. yüzyıldan beri tarihimizde milletini müreffeh ve huzurlu bir geleceğe taşımaya gayret eden, devşiremedikleri kişi ve iktidarlara karşı bazen silahla, bazen de muhtıralarla üst akıl ülkemizde darbeler gerçekleştirmiştir.

         Abdülaziz Han’ın katli ile sonuçlanan darbe, 2. Abdülhamid Han’ın hal edilmesine sebep olan darbe, 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat gibi demokrasiye ve millete yapılan darbelere bakıldığında, bu cebri fiilleri meşru gösterecek şekilde bir zemin hazırlanarak yapıldığı görülmektedir. 15 Temmuz öncesine bakıldığında da, Sayın Cumhurbaşkanımız bir diktatörmüş gibi algı oluşturulmuş ve bu zemin hazırlandıktan sonra darbe teşebbüsü gerçekleştirilmiştir.

         Bugün hala medya organları, sosyal medya platformları aracılığı ile art niyetli kişilerce bu zemin hazırlanmaya çalışılmakta ve milletimizin düşünceleri ve algıları yönetilmek istenmektedir. Ancak milletimiz bu tür kışkırtma ve yönlendirmelere fırsat vermeyecek ve uluslar arası üst aklın düşünmelerini istediği gibi düşünmeyecektir. Nitekim adaletin mülkün temeli olduğu düsturunu şiar edinen milletimiz, sokaklarda adalet arayanlara itibar etmemiştir.

         15 Temmuz darbe teşebbüsü, seçimlerle iktidarı değiştirme imkânını elde edemeyeceğini, milletin iradesini yenemeyeceğini anlayan emperyalist güçlerin, Türkiye’deki maşaları eli ile gerçekleştirdiği, işgal amacı taşıyan bir kalkışmadır.

         Geçmişte bir sürü darbe yaşayan şerefli milletimiz, büyük bir cesaret ve kararlılık göstererek canları pahasına bu kalkışmaya fırsat vermemiştir. Dünya, yüreğinde vatan sevgisi taşıyan milletimizin, gözünü kırpmadan ölüme koşmasına şahit olmuştur.

15 Temmuz göstermiştir ki, bu ülkenin her bir vatan evladı, yüreğinde Çanakkale ruhunu taşımaktadır. Uluslar arası üst akıl ve destekçileri şunu bilmelidir ki, ölüme gözünü kırpmadan koşan bu millet varken başarılı olamayacaklardır. Bu şerefli millet, Peygamberimiz (SAV)’in buyurduğu “Müslüman Müslüman’ın kardeşidir.” sözünü kendisine düstur edinmiştir. Bu manevi gücü de hiçbir kuvvet yıkamayacaktır.

 

15 Temmuz; bir olmaktır.

15 Temmuz; milliyetçiliktir.

15 Temmuz; vatanı için gözünü kırpmadan ölüme koşmaktır.

15 Temmuz; inançtır.

15 Temmuz; ihanete geçit vermemektir.

15 Temmuz; omuz omuza vatanı savunmaktır.

15 Temmuz; 249 şehidimizi ve 2193 gazimizi unutmamaktır.

 

         Bizler, 15 Temmuz hain kalkışmasına karşı olan duruşumuzu kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz. Bu şerefli milleti boyunduruk altına almak isteyenlere karşı bu duruşumuzu, bu ruhumuzu devam ettireceğiz ve BOYUN EĞMEYECEĞİZ.   

        

        Bu vesile ile şehitlerimizi ve gazilerimizi güzel bir kalple yâd ediyoruz.

        

         15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece 00.13’te başlayıp, 16 Temmuz 24.00’da bitecek olan nöbete tüm halkımızı davet ediyoruz.

 

Hukuki Araştırmalar Derneği Burdur İl Temsilcisi

Av. Kürşat TAŞ

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Av., Kürşat, Taş'ın, Basın, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı