Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
24 Kasım 2018 - Cumartesi 10:50 Bu haber 1974 kez okundu
 
Avrupa Birliği Projesine Makü'den Destek
"Mesleki Eğitimde Dijital Beceriler" Projesi İçin Burdur’a Gelen Öğrenciler MAKÜ’de Eğtitim Aldı
ÜNİVERSİTE Haberi
Avrupa Birliği Projesine Makü'den Destek

Türkiye, İtalya, Romanya ve Litvanya'nın ortak olduğu "Mesleki Eğitimde Dijital Beceriler" adlı Avrupa Birliği projesi Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başladı. Proje kapsamında Burdur’u, tarihi yerlerini, kültürünü tanıyan öğrenciler, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde de eğitim aldılar.

 

Romanya, İtalya ve Litvanya’dan gelen, 6 gün boyunca Burdur’da kalan 18 öğrenci ve 10 öğretmen Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesini de ziyaret etti. MAKÜ Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğrenim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Osman EROL ve Dr. Öğr. Üyesi Onur SEVLİ’nin anlatımıyla MAKÜ’deki kodlama çalışmalarının eğitim boyutunu öğrendiler.

 

MAKÜ’de gerçekleştirilen derse Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa KILINÇ, Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Veli AKTAŞ, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

 

İnsanların farklı kültürleri tanımasının barış ve huzur bakımından çok önemli olduğunun altını çizen MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem KOKMAZ; “Davalarımızı, politikalarımızı, yargılarımız ve önyargılarımız şekillendirir. Pek çok farklı kültür ya da toplumu yakından tanıma fırsatımız olduğu müddetçe insanlık adına güzel şeyler yapmak için ortak iş birliği yapma şansımız da artar. Buraya gelmeden önceki düşünce ve hislerinizin geldikten sonra olumlu yönde artmış olması bizim için oldukça önemlidir. Bu düşüncelerle projenize küçük bir damla bıraktığımıza inanıyorum. Umarım faydalı olmuştur. Hepinize hayat boyu başarılar diliyorum” dedi.

 

Ders sonrasında Rektör Prof. Dr. Adem KORKMAZ eğitime katılan öğrencilere katılım belgesi ve çeşitli hediyeler takdim etti.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Avrupa, Birliği, Projesine, Makü'den, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı