301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Ekim 2017 - Perşembe 15:16 Bu haber 1317 kez okundu
 
Baka Ekim Ayı Toplantısı Yapıldı
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Ekim ayı olağan toplantısı Vali Şerif Yılmaz Başkanlığında Antalya ilinde yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Baka Ekim Ayı Toplantısı Yapıldı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Ekim ayı olağan toplantısı Vali Şerif Yılmaz Başkanlığında Antalya ilinde yapıldı.
 
 
Antalya Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Şerif Yılmaz'ın yanı sıra Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Burdur İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Isparta İl Genel Meclis Başkanı Ali Bolat, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin katıldı.
 
Toplantıda BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Madenci, ilgili personel hazır bulundu.
 
 
Açılış konuşmasında toplantı gündemiyle ilgili bilgi veren BAKA Dönem Başkanı Vali Şerif Yılmaz;
“Kalkınma Ajansımızın mutat Ekim ayı toplantısını Antalya ilimizde gerçekleştiriyoruz. Ev sahipliği için Antalya Valimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bugün yine gündemimizde olan konularla ilgili değerlendirmeler yapacağız. Özellikle 2017 Mali Destek Programı ile ilgili çalışmaları ve önümüzdeki yıl 2018 yılı ile ilgili çalışma programı hazırlıkları hakkında yönetim kurulu olarak bir değerlendirme yapmış olacağız. Yine projelerle ilgili iptal taleplerini ele alacağız. Ayrıca Isparta ilimizde yapılan bina satın alma ile ilgili hukuk müşavirliğimizin ve İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişinin yapmış olduğu değerlendirmeleri burada tekrar görüşüp konu hakkında karar vereceğiz.
 
 
Ben özellikle Ankara’daki valiler toplantısında Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan'ın verdiği talimatları da burada kısaca belirtmek istiyorum. Öncelikle ajansların daha aktif bir şekilde bölgenin kalkınmasına yönelik öncülük yapması gerektiğini, sadece kurumlara, şirketlere işletmelere finans sağlayan bir kurum hüviyetinde kalmaması gerektiğini, nitelikli personeliyle beraber bölgenin kalkınmasına yönelik vizyoner görüşün ortaya konulması, oluşturulması yönünde çalışmalar yapması gerektiğini ifade etti.
 
Toplantıda söylediği talimat kısaca şuydu; ‘Ajanslar bina yapmak için para vermeyecek’ dedi. Şimdi bu bakış açısıyla beraber biz önümüzdeki yılın bütçeleri bu perspektif çerçevesinde tekrar değerlendirip 2018 ile ilgili teklifimizi oluşturacağız. Yapılan çalışmaların illerimize bölgemize ülkemize hayırlı olmasını diliyorum, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
BAKA Yönetim Kurulu toplantısı, gündemdeki konuların görüşülmesiyle tamamlandı.
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Baka, Ekim, Ayı, Toplantısı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı