Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
08 Ağustos 2017 - Salı 16:04 Bu haber 2007 kez okundu
 
Başkan Ercengiz'den İmar Açıklaması
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur’da yaşanan değişim ve sonucu olarak Burdur’a olan ilginin artması nedeniyle yeni bir revizyon imar planının şart olduğunu söyledi.
BELEDİYE Haberi
Başkan Ercengiz'den İmar Açıklaması

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, yeni bir revizyon imar planı yapılacağının sinyalini verdi. İmar planı hakkında açıklama yapan Başkan Ercengiz, “Üniversitemizin öğrenci, akademisyen ve çalışan artışı, askeri birliklerin Burdur’a gelmesi ve Burdur’a olan ilginin artması nedeniyle ilimizde konut ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. 2012 yılında revize edilen imar planındaki öngörüler şuan ki ihtiyacı karşılayamamaktadır. Kentimiz için yeni bir revizyon imar planı yapılarak şehrimizin ihtiyaçlarına karşılamamız gerekiyor. Plana esas jeolojik etüt raporlarının yenilenerek, yapılaşmaya kapatılmış olan fay hatlarıyla ile ilgili daha detaylı sondajlar yapılması ve önlem alınarak yapılaşmaya açılması için çalışma başlatacağız.

 

Yeni imar revizyon planıyla yoğunluk açısından sıkıntı yaşayan mahallelerimizi cazip hale getirmeliyiz. Tepe, Sinan ve Karasenir Mahallelerimizin tekrar gözden geçirilerek mağduriyetlerinin giderilmesi gerekiyor. Bazı mahallerimizde kat yükseklikleri yeniden düzenlenerek kentsel dönüşümün kendiliğinden başlaması sağlayacağız. Bu nedenlerden dolayı yeni bir imar revizyon planı şart” diye konuştu. 

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Başkan, Ercengiz'den, İmar, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı