Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Mart 2017 - Cumartesi 12:37 Bu haber 1417 kez okundu
 
Başkan Ercengiz'den Müjde
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'den Burdur Halkını Yakından İlgilendiren Bir Konu İle İlgili Müjde...
BELEDİYE Haberi
Başkan Ercengiz'den Müjde

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Katı Atık Bertaraf Tesisi ile toplanan katı atıklardan enerji üreteceklerini müjdeledi.

 

2886 sayılı devlet ihale kanununa göre ihalesi yapılan Burdur Belediyeler Birliği Katı Atık Bertaraf Tesisi Projesinin sözleşmesi imzalandı. Burdur Belediye Başkanlık Makamında gerçekleştirilen imza töreninde Başkan Ercengiz ile ihaleyi alan Atlas İnşaat Firması arasında sözleşme imzalandı.

 

Sözleşme ile Katı Atık Bertaraf Tesisinin inşaatının tamamlanması, 3 adet katı atık transfer merkezinin yapılması, elektrik enerjisi üretim tesislerinin kurulması, mevcut durumda bulunan vahşi atık depolama sahasının ıslah edilmesi ve düzenli depolama sistemi kurulacak. Katı Atık Bertaraf Tesisi Projesi ile katı atıkların çevre ve insan sağlığına olası olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılması, ekonomik değer yaratılması ve sürdürülebilir bir atık yönetim sistemi oluşturulması sağlanacak.

 

Tesis 1 yıl içinde tamamlanacak

Sözleşme imza töreninde konuşan Başkan Ercengiz, “Söz verdiğimiz gibi projelerimizi bir bir yerine getiriyoruz. Vahşi depolamadan kaynaklanan ve sağlığımızı tehdit eden kötü kokudan kurtulacağız. Toplanan katı atıklar düzensiz depolama alanlarında bertaraf ediliyordu. Katı atıkların düzensiz depolama yapılması önemli olumsuzluklar ortaya çıkarabiliyor. Burdur Belediyeler Birliği olarak bugün sözleşmesini imzaladığımız Katı Atık Bertaraf Tesisi ile katı atıkların ayrıştırılması, düzenli depolanması ve atıktan enerji üretimini sağlayacağız. 2886 sayılı devlet ihale kanununa yani yap-işlet-devret modeliyle ihalesini yaptığımız projemizi 29 yıllığına yüzde 29 enerji üretim payı ile Atlas İnşaat firması aldı ve sözleşmemizi imzaladık. 1 yıl içinde tesisimiz tamamlanarak faaliyete başlayacak. 29 yıl boyunca hem kira geliri elde edeceğiz hem de üretilen enerjinin yüzde 29’u birliğimize aktarılacak. Burdur’umuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Başkan, Ercengiz'den, Müjde,
Yorumlar
Haber Yazılımı