Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
17 Mart 2017 - Cuma 12:27 Bu haber 1225 kez okundu
 
Başkan Ercengiz’in 18 Mart Mesajı
Başkan Ercengiz’in 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin Yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesaj
GÜNDEM Haberi
Başkan Ercengiz’in 18 Mart Mesajı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun ERCENGİZ 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Ercengiz mesajında;

 

“Tüm Dünya’ya Çanakkale geçilmez dedirten Mehmetçiğin kahramanlık destanı yazdığı Çanakkale Savaşlarının 102’inci yıl dönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyor, aziz şehitlerimizi minnetle anıyorum.

Çanakkale Zaferi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kahraman Türk Halkı’nın yazdığı özgürlük ve bağımsızlık destanıdır. Anadolu’nun dört bir yanından gelerek Çanakkale’de bağımsızlığımız için gözünü bile kırpmadan ölüme koşan kahramanlarımız, sadece bir zafer kazanmakla kalmamış, Kurtuluş Savaşının da temellerini atmışlardır. Tarih boyunca vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü için canlarını feda eden ve gazi olan tüm kahramanlarımız için ne yapsak azdır.

Türk Ulusu olarak Çanakkale’de ortaya koyduğumuz birlik ve bütünlüğe bugün her zamankinden daha çok ihtiyaç duymaktayız. Çanakkale Zaferi, vatanımızın bütünlüğü ve ulusumuzun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi Cumhuriyetimizi aynı ruh ve anlayışla korumak, gelecek nesillere taşımak en önemli görevimizdir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk başta olmak üzere, yaşamını ülkesine adayan tüm kahramanlarımızı, vatanını canından üstün bilen şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum.” dedi

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Başkan, Ercengiz’in, 18, Mart, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı