301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Ekim 2017 - Pazartesi 10:24 Bu haber 1515 kez okundu
 
Başkan Faki'den Esnaf Ziyaretleri
Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur İl Başkanı Süleyman Faki Yaşlılar Günü Sebebiyle Ziyaretlerde Bulundu
SİYASET Haberi
Başkan Faki'den Esnaf Ziyaretleri

Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur İl Başkanı Süleyman Faki 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü sebebiyle  Burdur'da faaliyet gösteren yaşlı esnafl ve ustaları ziyaret etti. 

 

Ziyaretlerde Başkan Faki'ye yönetim kurulu üyeleri ve parti teşkilat mensupları eşlik ettiler. Ak Parti İl Sosyal İşler Başkanlığı tarafından organize edilen ziyaretlerde emektar esnaf ve ustalara hediyeler verildi.

 

Süleyman Faki ziyaretlerinden ardından yaptığı açıklamada;

 

"Geçmiş yılların birikimi ve hayat tecrübeleriyle bizlere yol gösteren, sevgi ve sabırla bizleri yetiştiren yaşlılarımız, baş tacımızdır.  Ömürlerinin çoğunu vatanına ve milletine hizmet ederek geçiren Yaşlılarımız; dünden bugüne kültürümüzü, değerlerimizi, örf ve adetlerimizi yarınlara taşımamızı sağlarlar. Yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek, insani bir sorumluluğumuzdur. Çoçuklarımızın bu hasletlerle yetiştirilmesi ve yaşlılarımıza saygının genç nesillere öğretilmesi, milletimizi güçlü kılan aile yapımızın korunması açısından büyük bir önem taşımaktadır.

 

Yaşlılarımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesi, sağlıktan beslenmeye, barınma ve tedavi gibi tüm gereksinimlerinin karşılanması konusunda Devletimiz tüm imkânlarını seferber etmektedir.  Yaşlılarımızın toplumsal yaşama aktif olarak katılmaları, ekonomik haklara sahip ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak; toplum olarak hepimizin görevidir. Geçmişini bilmeyen toplumlar geleceği inşa edemezler. 15 Temmuz'da hainlere karşı özellikle yaşlılarımızın da göstermiş olduğu kahramanlık ve cesaret takdire şayandır. Ömürlerinin sonbaharlarını yaşayan Kahraman Çınarlarımız canları pahasına vatanımızın müdafası için sokağa dökülmeleri, çoçuklarımızın vatanının istikbali için geleceğe daha emin ve dikkatli bir şekilde bakmalarına vesile olmuştur. Büyüklerimiz en çok ailelerinin yanında mutlu ve huzurlu olurlar.  Hükümetimiz büyüklerimizle birlikte yaşayan ailelerimize "evde bakım aylığı" uygulamasına devam etmektedir. Yine Hükümetimiz tarafından uygulamaya konulan "evde bakım hizmetleri" yaşlılarımız için büyük öneme sahip bir uygulamadır. Bu hizmetimizin amacı onların yaşam kalitelerini daha da arttırmaktır.

 

Ülkemizde "1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü" olarak kutlanmaktadır.  Büyüklerimize olan saygımız, sevgimiz, hizmetimiz ve ilgimiz bir günle ölçüleyemeyecek kadar değerlidir. Bu duygu ve düşüncelerle  1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü'nü en içten dileklerimle  kutluyor, Tüm Büyüklerimizin ellerinden öpüyor, aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyorum." dedi.

 

 

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Başkan, Faki'den, Esnaf, Ziyaretleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı