301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Ekim 2017 - Cuma 20:10 Bu haber 2778 kez okundu
 
Başkan Sert Çıktı
Başkan Ercengiz Bazı Haber Sitelerinde Yayınlanan Haberlere Sert Çıktı!
BELEDİYE Haberi
Başkan Sert Çıktı

Vali Şerif Yılmaz'ın bugün katıldığı bir programda ki konuşmasında isim vermeden yapmış olduğu bir eleştiriyi çarpıtarak Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'i hedef aldığı algısı oluşturarak yapılan haberlere Başkan Ercengiz'den cevap geldi. Başkan Ercengiz, Burdur Belediyesi Basın Bürosu aracılığıyla yaptığı açıklamada o haber sitelerine sert çıktı.

 

Burdur Belediyesi Basın Bürosundan Yapılan Basın Açıklaması şöyle;

 

"Burdur Belediye Başkanlığı Basın Bürosundan duyurulur.

 

Bazı yerel haber sitelerinde yer alan haberlerde Sayın Vali’nin bir törende Belediye Başkanımız Sayın Ali Orkun Ercengiz’in ismini kullanmadan Belediye başkanımızı ima ettiği gerekçesiyle Belediye Başkanımıza ayar verildiği şekliyle bir haber yapılmıştır. Böyle bir haberi ne Belediye Başkanımız Sayın Ali Orkun Ercengiz adına ne de değerli Burdur Halkı adına kabul etmemiz mümkün değildir.

 

Her iki kişiden birinin oyunu alarak Belediye Başkanı seçilmiş, bugün itibariyle tüm Burdurlu hemşerilerimizin gönlünde taht kurmuş bir Belediye Başkanına ayar verildi ifadesi şık bir cümle değildir. Bu kimsenin ne hakkıdır ne de haddidir. Zira seçilmiş bir Belediye Başkanına ayar verilmesi demek vatandaşlarımıza ayar verilmesi anlamına gelmektedir. Bu ifadeyi de ne kendi adımıza ne de vatandaşlarımız adına kabul etmemiz mümkün değildir. Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz, seçildiği günden bugüne kadar herhangi bir unsuru reklam malzemesi yapmaya gerek duymadan, kendi kimliği ve kişiliği ile sevilen, sayılan ve tüm Burdur tarafından tanınan bir şahsiyettir. Belediye Başkanımızın her hangi bir unsuru kullanarak ne reklam yapmaya ne de daha fazla tanınmaya ihtiyacı yoktur.

 

Okullarımıza yapılan yardımlarda çocuklarımızın Belediye Başkanımıza olan sevgilerini resmetmek elbette ki hakkımızdır. Seçilmiş bir kişinin yurttaşlarımızla buluşması her hangi bir gerekçeyle engellenemez. 2012 yılında dönemin Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya tarafından başlatılan ve büyüterek geleneksel hale getirdiğimiz kırtasiye seti dağıtımlarımıza Sayın Vali’nin de katıldığını hatırlatmak isteriz. Burdur Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi aileler için yaptığımız gıda paketi ve kömür yardımlarımızdan yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın evlerinin temizlenmesine kadar hiçbir vatandaşımızı rencide edecek bir çalışma içerisine girmedik, bundan sonra da hassas davranmaya devam edeceğiz.

 

Burdur Belediyesi olarak eğitime destek vermek amacıyla öğrencilerimize ulaştırdığımız kırtasiye seti dağıtımlarımız geleneksel hale gelmiştir. Atatürk’ün ilke ve devrimleri yolunda eğitime verdiğimiz önemi bir kez daha vurgulayıp sadece ihtiyaç sahiplerine değil tüm öğrencilerimize kırtasiye setlerimizi ulaştırıyoruz. Öğrencilerimizin tamamına ulaştırdığımız kırtasiye setlerimizde ne bir siyasi parti logosu ne de öğrencilerimizi rahatsız edecek bir unsur bulunmamaktadır. Kaldı ki 7-8 yaşlarındaki ilkokul 1 sınıf öğrencileri ile ne gibi bir siyasi çalışma içerisine girebiliriz. 

 

Eğitim-öğretim yılının başlamasının üzerinden 1 aydan fazla süre geçmesine rağmen kurumumuza hala daha kırtasiye seti alamadıkları yönünde şikayetler gelmektedir. Önceki yıllarda yaptığımız kırtasiye seti dağıtımlarımızda velilerimiz memnuniyetlerini bizlere ulaştırmış bu da Burdur Belediyesi olarak bizim gurur kaynağımız olmuştur.

 

Bugüne kadar güzelliklerin, sükûnetin ve anlayışın kenti olan Burdur, bu tip çekişmelerden hiçbir zaman haz etmemiştir. Belediye Başkanımız Sayın Ali Orkun Ercengiz görev süreci içerisinde tüm bürokrasiyle elinde geldiğince gayri siyasi anlayış içerisinde çalışmış ve Burdur’da her hangi bir siyasi çekişmenin ve kavganın hiçbir zaman tarafı olmamıştır. Burdur Belediyesi olarak kavgadan yana değil, güzelliklerden yana anlayışla vatandaşlarımızla her platformda bir arada olabilmenin gurunu ve onurunu yaşadık. Yapılan haberlerin hangi maksatla yapıldığını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "

 

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Başkan, Sert, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı