Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
08 Mart 2017 - Çarşamba 11:39 Bu haber 1218 kez okundu
 
Bayram Özçelik'ten Kadınlar Günü Mesajı
AK Parti Burdur Milletvekili Çevre Komisyonu Kâtip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Bayram Özçelik, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
SİYASET Haberi
Bayram Özçelik'ten Kadınlar Günü Mesajı

AK Parti Burdur Milletvekili Çevre Komisyonu Kâtip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Bayram Özçelik, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. 

Özçelik mesajında, “Hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillendirilmesinde en önemli katkıyı sağlamaktadırlar. Kadınların evde, iş yerinde, sosyal hayatta şiddete maruz bırakılmasının ruhen, vicdanen, ahlaken, asla kabul edilemez, şiddetin her türlüsü cehaletle eş anlamlıdır. Bu açıdan 8 Mart, dünyada kadınların yaşadıkları zorlukların enine boyuna tartışılmasına vesile olması bakımından önemlidir. Ak Parti Hükümetleri olarak kız çocuklarının hayatlarını kolaylaştırmak, onların sosyal hayata katılmalarını sağlamak için yasal anlamda her adımı attık, atmaya da devam edeceğiz. Üzerinde hassasiyetle durduğumuz bu sorunun çözümü için “Kadınlara karşı ayrımcılık, ırkçılıktan beterdir” anlayışıyla kadınların sorunlarının çözümüne yönelik Anayasa değişiklikleri yaptık, pek çok yasal düzenleme gerçekleştirdik. Kadınlara hayatın her alanında “pozitif ayrımcılık” uygulayarak, geçmişteki kayıpları telafi etme çabası içinde olduk.

 

Kızlarımızın, başörtüsü nedeniyle üniversite kapılarından geri çevrildiği dönemleri geride bırakıp, ülkemizin 81 ilindeki üniversitelerde ve orta öğretim kurumlarında diledikleri eğitimi görebildikleri günlere ulaştık.” dedi.

 

Özçelik “Milletin oylarıyla Meclis’te temsil görevi üstlenen kadın milletvekillerimizin başörtülü olarak yasama faaliyetlerine katılabilmelerine temin ederek, kadınlarımızın seçme ve seçilme haklarını tam manasıyla kullanabilmelerini sağladık. Bizler, cennetin anaların ayakları altında olduğuna inanan, kendisine yapılmasını istemediğini bir başkasına da yapmamayı tavsiye eden bir medeniyetin temsilcileriyiz.

 

Bu anlayışa sahip çıktığımız, bu değerleri fiiliyata geçirdiğimiz sürece, kadınlarımız hayatın her alanında hakları olan o müstesna yeri alacaklardır.

 

Yeni Türkiye’de temel haklar ve yükümlülükler açısından erkek ile kadın arasında herhangi bir farklılığa ya da ayrımcılığa yer olmayacaktır. Kadınlarımızın adalet ve eşdeğerlik ilkeleri doğrultusunda, ailelerine ve ülkelerine katkı sağlayacakları, sorumluluk üstlenecekleri, başarılarıyla herkesin takdirini toplayacakları Yeni Türkiye’de, kadınıyla erkeğiyle hiç kimse ayrımcı muamelelere maruz kalmayacaktır. Yeni Türkiye’nin inşasında kadınlarımızın da aktif rol üstleneceklerine, ülkemizin 2023 hedeflerini yakalamasında pay sahibi olacaklarına inanıyorum. Bu vesileyle de kadınlarımızın hayatın her alanında katılımlarının yükseldiği, başta şiddet, ayrımcılık ve fırsat eşitsizliği gibi önemli sorunlarının tamamıyla çözüldüğü, mutlu aile ve mutlu toplum dileğiyle başta Burdur’umuzun kadınları olmak üzere tüm kadınlarımızın "8 Mart Dünya Kadınlar Gününü” kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Bayram, Özçelik'ten, Kadınlar, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı