301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Ekim 2018 - Cuma 20:12 Bu haber 3135 kez okundu
 
Birkan İş'ten Özçelik İması
Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Birkan İş'in Sosyal Medya Paylaşımı Ortalığı Karıştırdı
SİYASET Haberi
Birkan İş'ten Özçelik İması

Yerel seçimler yaklaşırken siyasi partilerde hareketlilikler başladı. Aday adaylıkları için siyasi kulislerin hızlandığı şu günlerde Ak Parti’de tuhaf şeyler oluyor.

 

 

Ak Parti Belediye Meclis Üyesi ve Eski Merkez İlçe Başkanı Birkan İş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla siyaset gündeminin zirvesine oturdu.

 

 

Birkan İş dün yaptığı paylaşımda 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti’nin Burdur Belediye Başkanlığını geri alabilmesi için mevcut Milletvekili Bayram Özçelik’in aday olması gerektiğini ima etti.  Bugünkü “bilgi notu” başlıklı paylaşımında ise kanun maddesi paylaşarak Milletvekillerinin Belediye Başkanı Adayı olmaları için mevcut görevlerinden istifa etmelerinin gerekmediğini belirtti.

 

 

Siyasi hayatı boyunca Bayram Özçelik ile yakın ilişkiler kurduğu bilinen Birkan İş’in sosyal medya aracılığı ile yapmış olduğu bu çıkış “Ak Parti’de neler oluyor?” dedirtti. Yıllarca yakın ilişkiler içerisinde siyaset yapan ikilinin arasında bir problem olabileceği konuşuluyor.  Birkan İş’in sosyal medya hamlesinin Bayram Özçelik’e zarar verdiği ve bunu kasıtlı olarak yaptığı Ak Parti Teşkilatlarında dillendirilmekte.

 

 

Milletvekili Bayram Özçelik konuyla ilgili gazetemize yapmış olduğu açıklamada belediye başkanlığına aday olmadığını, aday olmak gibi bir düşüncesinin de olmadığını beyan etti.  Bu durumda göz önünde bulundurulduğunda adaylık düşüncesi bile olmayan Bayram Özçelik’i işaret Birkan İş’in ne yapmaya çalıştığı ise kafalarda soru işaretleri oluşturuyor.

 

 

Ak Parti camiasından birçok isim Birkan İş’in Merkez İlçe Başkanlığından istifa ettikten sonra teşkilatlardan uzaklaştığını bu hamlesiyle de siyasi geleceğine yatırım yaptığını düşünüyor.  2016 Yılında Merkez İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Birkan İş’in ismi istifa sürecinde İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği için sık sık dillendirilmiş ancak kendisi bu göreve getirilmemişti. Siyasi kulislerin üzerinde durduğu bir ihtimal de bu görevle ilgili bir durum olabileceği.

 

Yaşanan hadiselere bakıldığında Burdur’da yerel seçim süreci tuhaf olaylara sahne olacağa benziyor.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Birkan, İş'ten, Özçelik, İması,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Birkan İş'ten Özçelik İması
Birkan İş'ten Özçelik İması
Yorumlar
Haber Yazılımı