Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 18:37 Bu haber 1694 kez okundu
 
Burdur'da 29 Ekim Resepsiyonu
Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak ev sahipliğinde Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıl dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
Burdur'da 29 Ekim Resepsiyonu

Gün içerisinde halkın yoğun katılımıyla kutlanan Cumhuriyet Bayramı Coşkusu, Valimiz ve eşi ev sahipliğinde düzenlenen birlik beraberlik ruhunun yansıtıldığı Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonuyla devam etti.

 

MAKÜ Avşarhan’da düzenlenen her kesimden davetlinin katıldığı, ilginin yoğun olduğu resepsiyonda Valimiz ve eşi konuklarını girişte karşıladılar.

 

Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonuna başta Şehit ve Gazi aileleri olmak üzere, huzur evi sakinleri, 2017 – 2018 eğitim öğretim yılında başarıları ile öne çıkan öğrenciler, ulusal ve uluslararası spor müsabakalarında dereceye giren gençler, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı evlerimizde kalan çocuklar, KYK ve Milli Eğitime bağlı yurt ve pansiyonlarda kalan öğrenciler, muhtarlar, vatandaşlar, iş adamları, hayırseverler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Burdur protokolü katıldı.

 

Vali Hasan Şıldak resepsiyonun başında bir konuşma yaptı. Konuşmasının ardından Valimiz ve eşi Cumhuriyetimizin 95. yılı yazılı pastayı Şehit Aileleri ve çocuklar ile birlikte kestiler. Resepsiyon süresince konukları ile yakından ilgilenen Valimiz ve eşi masaları tek tek ziyaret ederek katılımları dolayısıyla teşekkür ettiler, Cumhuriyet Bayramlarını kutladılar.

 

 

Vali Hasan Şıldak Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonunda yaptığı konuşmada; 

 

CUMHURİYETİMİZİN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ COŞKUYLA VE HEYECANLA KUTLUYORUZ.

“Bu akşam Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümü münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz resepsiyonda bir araya geldik. Eşim ve ben sizleri burada görmekten büyük onur duyduk. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bu akşam bütün Burdur bir aradayız. İlimizin her kesimden, toplumumuzun her katmanından insanlarımızla, vatandaşlarımızla birlikte Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümünü coşkuyla ve heyecanla kutluyoruz. Aramızda çok değerli misafirlerimiz var. Teşrifleri için bizleri onurlandırdıkları içi hepsine gönülden tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

 

 

BU SALONU DOLDURAN HERKES, EĞER BUGÜN BURADA BULUNABİLİYORSA CUMHURİYET SAYESİNDEDİR. HEPİMİZ İÇİN BU GEÇERLİDİR.

Cumhuriyet her şeyden önce halk ve millet kavramlarını bizim gönlümüzde, bizim anlayışımızda oluşturan ve bunlara bir değer yükleyen yönetim sistemidir, bir rejimdir. Cumhuriyeti biz kolay kurmadık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının yoktan oluşturduğu büyük mücadeleler sonucunda bizlere emanet edilen ve bugünkü kuşaklara emanet edilen Cumhuriyetimiz en değerli varlığımızdır. Cumhuriyet denilince başka ne anlıyoruz. Milli irade anlıyoruz. Yani halkın kendi yönetimini kendisinin sağlaması, yöneticilerini seçmesi ve fırsat eşitliği anlıyoruz. Bu salonu dolduran herkes, eğer bugün burada bulunabiliyorsa Cumhuriyet sayesindedir. Hepimiz için bu geçerlidir.

 

Nedir Cumhuriyet. muasır medeniyet seviyesi denilen asrın, çağın gereklerini sağlayıp o seviyeyi yakalamak idealidir. Bugün bunun için çırpınıyoruz. Cumhuriyete giden yolda aslında bugünde baktığımızda çıkarılacak çok dersler var. Her şeyden önce her dönemde yaşadığımız zorlukları işte burada bir araya gelen herkesin toplumumuzun bütün katmanlarının gösterdiği birlik, beraberlik ve kenetlenmeyle aşıyoruz. Elbette her türlü engeli aşma iradesi bizim genlerimizde var. Türk Milletinin onurlu duruşu ve devletini sahiplenişi devletiyle bütünleşmesi her türlü engeli aşması için ona güç kuvvet veriyor.

 

 

PKK TARİHİNDE BELKİ DE EN SIKIŞMIŞ OLDUĞU DÖNEMİ YAŞIYOR.

Bugünkü törende yaptığım konuşmamda İstiklal Marşımızın bazı kıtalarını okuyarak buna vurgu yapmaya çalıştım. Tekrar tekrar okuduğumuzda o ruhu, o milli şuuru hissedebiliyorsak işte bizim var oluş sebebimiz budur. Her türlü zorlukla karşı karşıya kaldığımız günlerimiz eksik olmuyor. Bugünde içinde bulunduğumuz şartlarda terörle mücadelemiz sürüyor. Ülkemizin bazı bölgelerinde hala şehitler veriyoruz. Evlatlarımız, bizlere emanet edilen yavrularımız Şehit düşüyor ve biz bu Şehitlerimizi bağrımıza basıyoruz. Ancak mücadelemiz kararlılıkla sürüyor, sürmeye de devam edecek, PKK tarihinde belki de en sıkışmış olduğu dönemi yaşıyor. Doğu bölgelerimizde Güneydoğuda, sınır ötesinde yediği darbelerle hak ettiği bedeli ödüyor, ödetilmeye de devam edecek.

 

 

FETÖ’YLE MÜCADELE HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK.

Bir başka uğraştığımız yakın dönemde karşı karşıya kaldığımız FETÖ belasıdır. Devlet olarak FETÖ ile mücadelemiz inanın hiçbir zaman sona ermeyecek. Devletimizin bekası için bütün terör unsurlarıyla mücadele etmeye devam edeceğiz. FETÖ’yle de mücadelede her zaman dimdik birlik içerisinde Burdur’da da bu mücadeleyi en üst seviyede sürdürüyoruz. Kamuoyundan yakından izlediğiniz kadarıyla hala değişik mezhep guruplarından kamudan ya da sivil alandan hala işlem yapılan, adli süreci devam etmekte olan FETÖ’yle ilgili şüphelilerin işlem gördüğünü sizde takip ediyorsunuz. Bundan sonrada bu mücadele hız kesmeden devam edecek.

 

 

BEN KÜLTÜRÜNÜ BIRAKIP BİZ KÜLTÜRÜNE GEÇMELİYİZ. BİZ DEMEK HER ZAMAN KUCAKLAMAKTIR. GENİŞ KAPSAMLI BAKMAKTIR VE HOŞGÖRÜLÜ OLMAKTIR.

Değerli davetliler bu aslında topyekûn bir mücadeledir. Bir arada durmamız eksiğimizi fazlamızı göz önüne almaksızın ortak değerlerde buluşmamızın tam zamanıdır. Cumhuriyet bize bunu hatırlatıyor. Cumhuriyetimizin yıl dönümleri bunu bize hatırlatıyor. Bunları bir fırsata dönüştürüp her zaman dayanışma içinde ve ben değil biz diyerek var olma mücadelemizi sürdürmemiz gelişmemizi devam ettirmemiz gerekiyor. Büyük önder Atatürk’ün milletin istiklalini yine milletin azmi ve iradesi kurtaracaktır sözünü de hiç unutmamak gerekiyor. İhtiyaç duyduğumuz birlik beraberlik, çalışma duygusu ve üstün başarı azmidir diye düşünüyorum. Aynı zamanda ben kültürünü bırakıp biz kültürüne geçmeliyiz. Biz demek her zaman kucaklamaktır. Geniş kapsamlı bakmaktır ve hoşgörülü olmaktır. Bizde, buluşmalıyız. Milli şuurumuz her zaman en üst seviyede, bunun da farkındayım ve Burdur gibi bir ilde bu şuurun en yüksek seviyede yaşandığı bir ilde görev yapmak ayrıca beni gururlandırıyor.

 

 

ÜLKESİNİ DÖRT BİR TARAFINDA TERÖRLE MÜCADELE EDİP AYNI ZAMANDA BÜYÜK PROJELERİ GERÇEKLEŞTİREBİLEN YATIRIMLARINI HIZ KESMEDEN DEVAM EDEBİLEN ACABA KAÇ ÜLKE VARDIR.

Aramızda Şehit aileleri, Gazilerimiz ve gazilerimizin aileleri var. Tabi ki başta devletimizin kurucusu olmak üzere bu Cumhuriyetin temellerinin atılmasında canını feda eden kanıyla bu toprakları sulayan bütün Şehitlerimizin önünde minnetle saygıyla eğiliyorum. Hepsini şükranla anıyoruz. Gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. Bu arada ülkemiz o kadar badireler içinde güçlüklerle boğuşurken aynı zamanda atılımlarını, hamlelerini de hiç kesmeden devam ettiriyor. Bunu gözden uzak tutmamak lazım. Dünyaya baktığımızda Avrupa’da bile en gelişmiş medeniyetler olarak bugün bildiğimiz Avrupa Ülkelerinde bile ülkesini dört bir tarafında terörle mücadele edip aynı zamanda büyük projeleri gerçekleştirebilen yatırımlarını hız kesmeden devam edebilen acaba kaç ülke vardır. İşte bugün bakın Sayın Cumhurbaşkanımızın açılışını yaptığı İstanbul’daki 3. Havalimanı herkese parmak ısırtan bir projedir ve daha niceleri var. İlimiz de de yine yakın zamanda çeşitli sebeplerle ara verilmiş olan kamu yatırımlarının hizmet binalarının yapımına ve de çok önemli bazı hizmetlerin başlangıcına şahitlik edeceğiz. Bu şunu gösteriyor. Güçlü bir ülkeyiz. Güçlü bir toplumuz, kendimize güvenmek ve gurur duymak için o kadar çok sebeplerimiz var ki ve böyle günleri aslında bu gururu coşkulu bir şekilde yaşamak için büyük bir fırsattır.  Ben kendi adıma bundan büyük zevk duyuyorum. Büyük gurur duyuyorum.

 

 

ALLAH BU BİRLİĞİMİZİ VE GÜÇLÜ DAYANIŞMAMIZI HİÇ EKSİK ETMESİN.

Hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Allah bu birliğimizi ve güçlü dayanışmamızı hiç eksik etmesin. Moralsiz olmak için hiçbir sebep yok. Geleceğe umutla ve heyecanla bakmak gelecek nesillerimize her türlü güzelliği bırakmak bizim elimizde. Aramızda çocuklarımız var. Yine üzerine titrediğimiz çok hassas toplumumuzun kesimleri var. Hepsi bizim bağrımızdan kopmuş insanlar. Yine biz onlara olabildiğince geniş bir şekilde kucağımızı açıyoruz. Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkarak demokrasisini yaşatarak daha da güçlenerek emin adımlarla yürümektedir hepinizin Cumhuriyet Bayramını tekrar kutluyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Burdur'da, 29, Ekim, Resepsiyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı