Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
06 Temmuz 2017 - Perşembe 20:52 Bu haber 1533 kez okundu
 
Burdur'da Haziran Ayı Asayiş Faaliyetleri
Burdur Valiliği'nin İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı Haziran ayı faaliyetlerine ilişkin basın açıklaması:
ASAYİŞ Haberi
Burdur'da Haziran Ayı Asayiş Faaliyetleri

Huzur kenti ilimizde güvenlik güçlerimiz tarafından, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için emniyet ve asayiş hizmetlerine kapsamlı bir şekilde aralıksız devam edilmektedir.
 
Haziran ayı içerisinde İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutanlığımız tarafından sorumluluk bölgelerinde, huzur ve güven ortamının sağlanması amacıyla vatandaşlarımızın ve kamu kurum ve kuruluşlarının katılımıyla toplum destekli kolluk anlayışı içerisinde emniyet ve asayiş hizmetlerine aralıksız devam edilmiştir.
 
İl Jandarma Komutanlığı tarafından sorumluluk bölgesinde 2017 Haziran ayında, (2) terör, (99) asayiş, (64) takibi gereken olay, (5) kabahat, (8) kaçakçılık, (56) Trafik ve (1) cezaevi olayı olmak üzere toplam (235) olaya müdahale edilmiş olup, bu olaylarda (217) şüpheli şahıs hakkında işlem yapılmış ve bu şahıslardan (9) kişi sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmış, (2) kişi Adli Kontrol şartı ile serbest bırakılmış,  (6) şahıs hakkında önleyici/koruyucu tedbir kararı verilmiş, (5) şahıs hakkında idari para cezası uygulanmıştır.
 
Jandarma trafik sorumluluk bölgesinde polis ve Jandarma Trafik Timlerince (8) ölümlü ve (48) yaralamalı olmak üzere toplam (56) trafik kazasına müdahale edilmiş, bu kazalarda (9) vatandaşımız hayatını kaybetmiş, (108) vatandaşımız ise yaralanmıştır.
 
Dönem içerisinde Yol Kontrol ve Aramaları ile diğer faaliyetlerde (14.497) şahıs ve aracın GBT sorgulaması yapılmış, çeşitli suçlardan dolayı aranan (46) şahıs, (5) araç yakalanarak adli mercilere sevk edilmiştir.
 
Kaçakçılık ve asayiş olayları kapsamında aşağıdaki malzemeler ele geçirilerek şüpheliler hakkında gerekli yasal işlemler yapılmıştır.
Ele Geçirilen Malzemeler:
* (66.514)  Gr Kubar Esrar,       
* (1.807)    Kök Kenevir,
* (6)            Adet  Tabanca,
* (25)          Av Tüfeği,
* (1)            Adet  Kuru Sıkı Tabanca,
* (1)            Adet  Havalı Tüfek,
* (4)            Adet  Tabanca Şarjörü,
* (321)       Adet 9 mm Tabanca Fişeği,
* (16)          Adet 7,65 mm Tabanca Fişeği,
* (154)      Adet Av Fişeği,
* (50)         Adet Kuru Sıkı Fişeği,
* (1)          Adet  Kasatura
* (1)          Adet  Bilgisayar
* (5)          Adet  Cep Telefonu
* (2)          Veri Depolama Cihazı,         
 
Burdur İl Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde 2017 Haziran ayında; Kasten yaralama, Taksirle yaralama, Mala Zarar Verme, Konut Dokunulmazlığını ihlal, Tehdit, Hakaret, Hırsızlık, Cinsel Taciz, Güveni Kötüye Kullanma ve Bilişim alanında işlenen suçlar olmak üzere toplam 586 olaya müdahale edilmiş olup, bu olaylarda 406 şahıs yakalanarak Haklarında işlem yapılmıştır.
 
İl Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde Trafik ekiplerince (4) ölümlü, (84) yaralamalı ve (49 ) maddi hasarlı olmak üzere toplam (137) trafik kazasına müdahale edilmiştir.
 
Dönem içerisinde Yol Kontrol ve aramaları ile diğer faaliyetlerde (21.007) şahıs ve (8712) araç sorgulaması yapılmış, yapılan GBT sorgulamasında çeşitli suçlardan dolayı aranan (103) şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edilmiş; ( 437) araç trafikten men edilmiş ve (1340) araç sürücüsüne de cezai işlem uygulanmıştır.
 
Kaçakçılık ve Asayiş olayları kapsamında (3707) Umuma Açık Yer Denetimi yapılmış , (19) iş yerine idari para cezası uygulanmış olup; yapılan denetimlerde aşağıdaki malzemeler ele geçirilerek şüpheliler hakkında gerekli yasal işlem yapılmıştır.
 
Ele Geçirilen Malzemeler:
 • (1.134.600      adet Boş Macoron
 • (559.652)        kg. Sarmalık Kıyılmış Tütün
 • (82.178)          adet Doldurulmuş Macaron
 • (65)                 adet Puro
 • (9)                   adet Elektronik Sigara
 • (83)                 adet Elektronik Sigara Likidi
 • (455)               adet Nargile Tütünü Aroması
 • (259)               adet Tütün Mamülü üretmede kullanılan küçük el makinası
 • (1)                   adet Kompresörle çalışan tütün üretiminde kullanılan sanayi tipi makine
 • (1.78)              gr. Eroin
 • (2)                   gr. Esrar
 • (1)                   gr. Saf esrar
 
Güvenlik güçlerimiz tarafından ilimiz genelinde Emniyet ve Asayiş hizmetleri 24 saat esasına göre aralıksız olarak azim ve kararlılık içerisinde devam edcektir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Burdur'da, Haziran, Ayı, Asayiş, Faaliyetleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı