Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Kasım 2016 - Cuma 19:30 Bu haber 1699 kez okundu
 
Burdur'da Yemin Töreni
Burdur Binbaşı Maruf Kışlasında, 58. Piyade Eğitim Alayı ile 1. Tank Eğitim Alayında eğitim gören 1996/4 Tertip 1. Kademe ve 365’inci Kısa Dönem Acemi Askerler yemin etti.
YAŞAM Haberi
Burdur'da Yemin Töreni

Burdur Binbaşı Maruf Kışlasında, 58. Piyade Eğitim Alayı ile 1. Tank Eğitim Alayında eğitim gören 1996/4 Tertip 1. Kademe ve 365’inci Kısa Dönem Acemi Askerler yemin etti. Yemin merasimi nedeniyle Burdur'da otellerde de büyük doluluk yaşandı. Çarşı merkezine de yansıyan hareketlilik nedeniyle esnafların yüzü güldü. 

Düzenlenen yemin merasimine Vali Şerif Yılmaz, EDOK Komutanlığı Eğitim Tümen Komutanı Tuğgeneral Mehmet Hakan Akyol, 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Albay Tahir Savran, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı P. Albay Hakan Tutucu, 1’inci Tank Alay Komutanı Tank Albay Cem Tuce, İl Jandarma Komutanı J. Albay Tayfun Dündar, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve asker yakınları katıldı.

Düzenlenen törende, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından 1996/4 tertip 1’inci Kademe ve 365. Kısa Dönem acemi askerler yemin etti. And içen acemi erler adına 1996/4 Tertip 1. Kademe Ulaştırma Ali Arslan ve 365. Kısa Dönem Piyade Er Caner Güneş Yaş Kütüğüne plaket çaktı. Kışlaya ilk katılan Piyade Er Samet Çınar’a Vali Yılmaz tarafından hediye ve katılış belgesi takdim edildi. Eğitim, spor ve bakım branşlarında başarılı olan askerlere Eğitim Tümen Komutanı Tuğgeneral Akyol ve 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Albay Savran tarafından hediye ve takdir belgesi verildi. Akabinde vatani görevlerini Burdur'da yapmış olan Mehmetçik yakınlarına Vali Yılmaz, Eğitim Tümen Komutanı Tuğgeneral Akyol, Belediye Başkanı Ercengiz ve 3’üncü Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Albay Savran tarafından hediye verildi.

Tören yemin eden erler tarafından, Piyade Marşının ve Zırhlı Birlikler Marşının okunması sonrası tören geçişi ile son buldu. Vali Yılmaz tören sonunda asker yakınları ile bir süre sohbet etti. Mehmetçilere hayırlı teskereler dileyen Vali Yılmaz daha sonra kışladan ayrıldı.

Kaynak: (bomba15.com) - bomba15.com Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Burdur'da, Yemin, Töreni,
Yorumlar
Haber Yazılımı