Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 10:31 Bu haber 2144 kez okundu
 
Burdur Valiliğinden FETÖ Açıklaması
Burdur Valiliği Tarafından FETÖ/PDY Siahlı Terör Örgütüyle İligli Yayınlanan Basın Bülteni
GÜNDEM Haberi
Burdur Valiliğinden FETÖ Açıklaması

T.C.

BURDUR VALİLİĞİ

BASIN BÜLTENİ

 

 

Burdur Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün asker yapılanmasına ilişkin İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından yürütülen ardışık telefon aramalarıyla ilgili soruşturmalar kapsamında,

 

İlimizde ve diğer illerde FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile irtibatlı oldukları değerlendirilen şahıslar ile ilgili olarak;

 

26 Nisan 2018 tarihinden bu yana İlimiz merkezli olarak yapılan 4 ayrı operasyonda, içlerinde muvazzaf subay, muvazzaf astsubay, görevinden uzaklaştırılmış olan askeri personel ve KHK ile kapatılan askeri okul öğrencileri olan toplam 36 şahıs gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şahıslardan 7’si tutuklanmış, 23’ü ise adli kontrol kararı ve yurt dışı yasağı tedbiri ile serbest bırakılmıştır. 6 şahıs ile ilgili işlemler ise devam etmektedir.

 

Diğer illerde yürütülen soruşturmalarla ilgili yapılan çalışmalarda tespit edilip ilimizde bulunan/ikamet eden içlerinde muvazzaf subay, muvazzaf astsubay, görevinden uzaklaştırılmış olan askeri personel ve KHK ile kapatılan askeri okul öğrencileri olan toplam 18 şahıs gözaltına alınarak ilgili illere teslim edilmiştir. Bu şahıslardan 6’sı tutuklanmış, 10 şahıs adli kontrol kararı ve yurt dışı yasağı tedbiri ile serbest bırakılmıştır. Diğer 2 şahıs ilgili Savcılık tarafından serbest bırakılmıştır.

 

Ayrıca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün yapılanması içerisinde faaliyet gösteren şahıslar ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürlüğümüz koordinesinde bugüne kadar yapılan çalışmalarda toplam 364 (190’ı Bylock Kullanıcısı) şahıs hakkında işlem yapılmış; bunlardan 151’i tutuklanmış,  122’si adli kontrol ve yurt dışı yasağı tedbiri ile serbest bırakılmış, 73’ü ise alınan ifadeleri akabinde savcılık/mahkemece serbest bırakılmıştır. 18 şahsın ise yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

 

İlimiz genelinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne yönelik mücadelemiz, bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız tarafından etkin ve kararlı bir şekilde yürütülmeye devam edecektir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Burdur, Valiliğinden, FETÖ, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı