301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 15:44 Bu haber 1464 kez okundu
 
Cezaevi Satış Mağazası Açıldı
Burdur E Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumunun Teşhir ve Satış Mağazası yenilenen ürünleriyle hizmete açıldı.
GÜNDEM Haberi
Cezaevi Satış Mağazası Açıldı

Burdur E Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumunun Teşhir ve Satış Mağazası yenilenen ürünleriyle hizmete açıldı. Mağazada Denizli’den Erzurum’a Midyat’tan Manisa’ya kadar birçok Ceza İnfaz Kurumunda yatan tutuklu ve hükümlülerin yaptığı ürünler satışa sunuluyor.

 

Burdur E Tipi Kapalı-Açık Ceza İnfaz Kurumunun Teşhir ve Satış Mağazasının açılışında konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, “Hükümlü ve tutuklu dediğimizde, demir parmaklıkların arkasına kapatılmış hiç birşey yapmadan ceza çeken insanlar anlaşılıyor. Bu tam olarak doğru değil. Ceza İnfaz Kurumlarında olsalar da hayat devam ediyor. Onlarda bir süre kalıp cezalarını çektikten sonra aramıza dönüyorlar. Bu insanların orada da hayatını anlamlı bir şekilde sürdürmesi, tahliye olunca da hayata yeniden tutunabilmeleri ve saygın birer birey olabilmeleri için bu tarz faaliyetlere ihtiyacımız var. Ceza İnfaz Kurumlarımızda meslek edindirme kursları düzenlenip eğitimler veriliyor. Ürünlerin de teşhir edilmesi satılması hükümlü ve tutukluları da cesaretlendiriyor. Rehabilite edilmeleri açısından da katkı sağlıyor.” deyip, herkesi mağazaya davet etti.

 


CİK Müdürü Ali Başekin ise hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen ürünlerle ilgili bilgi verip, “Kurumumuzda özellikle hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen el emeği göz nuru ürünlerin gerek ilimize gelen misafirlere, gerekse ceza infaz kurumumuza ziyaret için gelen hükümlü tutuklu yakınlarına hizmet verecek teşhir ve ürün satış mağazamızın yeni görünümüne kavuşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yıllardır atıl olan teşhir ve satış mağazamız, tutuklu ve hükümlülerin alınteriyle  para kazanlamalarına vesile olacak. Bu şekilde hem meslek edinecek hem de gelir sağlayacaklar.” dedi.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Cezaevi, Satış, Mağazası, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı