Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
22 Ekim 2018 - Pazartesi 13:33 Bu haber 3632 kez okundu
 
Chp'de Ortalık Allak Bullak
Belediye Başkan Yardımcılığı Kadrosu Cumhuriyet Halk Partlili İki İsmi Karşı Karşıya Getirdi
SİYASET Haberi
Chp'de Ortalık Allak Bullak

Burdur’da yayın yapan ve Chp’ye yakınlığı ile bilinen yerel bir haber sitesinde geçtiğimiz günlerde yer alan ve  siyaset kulislerini hızlandıran haberin yankıları süremeye devam ediyor. Burdur Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Say ile Chp eski İl Başkanı Süleyman Erman arasında kriz yaşandı.

 


Geçtiğimiz günlerde yayınlanan haberde Süleyman Erman’ın İyi Parti Kurucu İl Başkanı ve Milletvekili Adayı Osman Kurt’un önümüzde ki yerel seçimlerde Belediye Başkanı olması durumunda Belediye Başkan Yardımcılığı görevine Süleyman Erman’ı getireceğinden bahsedilmiş ve bu durum kamuoyunda soğuk duş etkisi yapmıştı.

 

 

Haberin yayınlanmasından günler sonra Burdur Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Say sosyal medya hesabından krizi başlatan paylaşımı yaptı. Ali Say sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bir arkadaşa (rüyanda) Belediye Başkan Yardımcısı ol demişler :) O da olmam ben baş olurum demiş :) eee ol da görelim  , hadi bak başvuru süresi bir hafta daha uzatıldı :)” ifadelerine yer verdi.

 

 

Ali Say'ın bu paylaşımının ardından ise Süleyman Erman'ın cevabı gecikmedi. Süleyman Erman siyasi geçmişinden söze başladığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı;  “Hatırlatmakta fayda var. 1993_1995 CHP Gençlik Kolları Başkanlığı, 1995_1999 CHP İl Saymanlığı, 2001_2003 CHP İl Sekreterliği, 2003_2005 CHP Merkez İlçe Başkanlığı, 2010_2015 CHP İl Başkanlığı, CHP Dört Dönem kurultay delegesi, CHP 2012 Kurultay Başkanlık divan üyesi, 2015 MV Aday Adaylığı. Sonradan olma değil kökten CHP nin bir evladı olarak herkese iyi akşamlar diliyorum”

 


Üstü kapalı göndermeler içeren paylaşımları bir süre sonra her iki tarafta sosyal medya hesaplarından kaldırdılar. Atışmanın devam etmesine kimin engel olduğuna dair siyasi kulislerde bir çok bilgi yer alsa da her iki isminde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'e yakın olmaları paylaşımların kaldırılmasını Ali Orkun Ercengiz'in istemiş olabileceği ihtimalini güçlendiriyor. Asıl kafaları karıştıran durum ise 2014 yerel seçimlerinde Ali Orkun Ercengiz'in kontenjan listesinden Belediye Meclis Üyeliğine seçilen Ali Say'ın kontenjandan aday gösterilmesini Süleyman Erman'ın istemiş olduğu iddiası.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisinin içerisinde bulunduğu durum Adalet ve Kalkınma Partisinden çok farklı değil. Yerel seçimler yaklaştıkça her iki partide de parti içi gerilim yükselmekte.  Önceki haberimizde de belirttiğimiz gibi yaşanan hadiselere bakıldığında Burdur’da yerel seçim süreci tuhaf olaylara sahne olacağa benziyor.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Chp'de, Ortalık, Allak, Bullak,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Chp'de Ortalık Allak Bullak
Chp'de Ortalık Allak Bullak
Yorumlar
Haber Yazılımı