301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Kasım 2017 - Salı 13:17 Bu haber 2999 kez okundu
 
Çöp Değil, Enerji Üreteceğiz
​Burdur Belediyeler Birliği Başkanı ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Ercengiz, “Burdur artık çöp değil enerji üreteceğiz” dedi.
BELEDİYE Haberi
Çöp Değil, Enerji Üreteceğiz

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Başkan Yardımcısı Ali Say ile birlikte Atlas İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından inşaatı devam eden Burdur Entegre Katı Atık Tesis Alanı’nda incelemelerde bulundu. Tesiste yapılmakta olan İdari Bina ve Kademe İnşaatlarını yerinde inceleyen Başkan Ercengiz, tesisisin mevcut durumu ve gelecekte yapılması planlanan diğer işler hakkında bilgi aldı.

 

Daha önce gelişi güzel bir alana dökülen atıkların hem çevreyi hem insan sağlığını olumsuz etkilediğini belirten Başkan Ercengiz, “Sadece üst yapıda değil, alt yapıda da halkımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Yarım asırdır çözülemeyen Burdur’un bir sorununu daha çözüyoruz. Hem çöpten kurtulup hem de enerji üreteceğiz. Vahşi depolamadan kaynaklanan ve sağlığımızı tehdit eden kötü koku ve gazdan da kurtulacağız. Toplanan katı atıklar düzensiz depolama alanlarında gelişi güzel bir şekilde bırakılıyordu. Katı atıkların düzensiz depolama yapılması önemli olumsuzluklar ortaya çıkarabiliyor. Katı atıkların ayrıştırılması, düzenli depolanması ve atıktan enerji üretimini sağlayacağız. Yap-işlet-devret modeliyle ihalesini yaptığımız projemizi 29 yıllığına yüzde 29 enerji üretim payı ile alan Atlas İnşaat firması idari bina ve kademe inşaatına devam ediyor. Tesisimiz kısa bir süre içerisinde tamamlanarak Mart 2018 tarihinde faaliyete geçecek. 29 yıl boyunca hem kira geliri elde edeceğiz hem de üretilen enerjinin yüzde 29’u birliğimize aktarılacak” diye konuştu.

 
 
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Çöp, Değil,, Enerji, Üreteceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı