Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
13 Aralık 2018 - Perşembe 16:43 Bu haber 4043 kez okundu
 
Deniz Kurt Basınla Buluştu
Ak Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt Burdur Basını İle Kahvaltı da Bir Araya Geldi
SİYASET Haberi
Deniz Kurt Basınla Buluştu

Ak Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt bugün İl Başkanı Volkan Mengi, Gençlik Kolları Başkanı Hasan Yağcı ve yöneticilerinde hazır bulunduğu tanışma kahvaltısında Burdur Basını ile bir araya geldi.

 

Projeler Şubat'ta Açıklanacak

İlk sunuş konuşmasını yapan İl Başkanı Volkan Mengi, uzun yıllar teşkilatta görev yapmış tecrübeli bir ismin Deniz Kurt'un aday olarak açıklandığını söyledi. İlan edildiği günden itibaren teşkilatın tüm kademelerinin aday ile birlikte çalıştığını söyledi. Hükümetin Burdur'a yaptığı yatırımların yanında Belediyecilik anlamında da vatandaşın büyük yatırımları özlemle beklediğini ifade eden Mengi, seçimi kazanmaları durumunda Burdur'a büyük yatırımları yeniden taşıyacaklarını söyledi. Mengi, Şubat ayı içerisinde Burdur ile ilgili projelerini açıklayacaklarını da söyledi.

 

Cumhurbaşkanımızın güvenini boşa çıkarmayacağız

Konuşmasına katılımcılara teşekkür ederek başlayan Deniz Kurt kısaca kendini tanıttı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la tanıtım toplantında geçen diyaloğu da hatırlatan Kurt, Sayın Cumhurbaşkanımız Burdur’a ayrı bir önem gösteriyor  dedi. Kendisine hitaben "Sizlere güveniyorum. İnşallah Burdur’u alıp da gelin"  sözüne karşılık güveni boşa çıkarmayacaklarını söyleyen Kurt, gece gündüz çalışarak Burdur'u alacaklarının altını çizdi

 

Çözüm odaklı, şeffaf belediyecilik

Adalete vurgu yaparak, çözüm odaklı ve şeffaf bir belediyecilik yapacaklarını söyleyen Başkan Deniz Kurt, esnaflıktan geldiğini çözüm üreten ve olabilirliğini bulmaya çalışan bir yapıda olduğunu söyledi. İmar revizyonu ve trafik konularında problemlerin olduğunu dile getiren Başkan Adayı Deniz Kurt yapılacak düzenlemelerin 2-3 yıllık geçici değil 20-30 sene Burdur'un önünü açacak şekilde olacağını söyledi. Kurt, şeffaf yönetime dikkat çekerek alınacak kararlarda vatandaş ve esnafın görüşlerinin önemli olacağını söyledi.

 

Hükümet Desteği Şart

Burdur Belediyesinin kaynaklarının sınırlı olduğunu söyleyen Ak Parti Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt, buna bağlı olarakta yapılabileceklerin ortada olduğunu ifade etti. 5 yılda yapılanları görüyoruz diyen Kurt, görev yapan Belediye Başkanlarının ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını söyledi. Bizler bunun üzerine koymak için yola çıktık diyen Kurt, bunun için merkezi hükümetin desteğinin şart olduğunu ifade etti.  

Gelen bakanlardan sözler alıyoruz diyen Kurt, kendilerinin Burdur için desteğe hazır olduklarını söyledi ve "Bakanlarımız ve hükümetimiz destek olmaya hazır. Yeter ki Burdur için projeler üretelim. Biz Burdur için projeler üretip onları onaylatmak için gece gündüz kapılarında yatmaya hazırız" dedi.

 

Yeter ki güvenin...

Konuşmasının sonunda yeter ki bize güvenin diyen Başkan Adayı Deniz Kurt, " Merkezi hükümetin desteği olmadan projeleri geçirmeniz çok zor. Güveninizin neticesinde seçimi alırsak, projelerimizin hepsini süratle nasıl yerine getirdiğimizi göreceksiniz" dedi.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Deniz, Kurt, Basınla, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı