Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
25 Kasım 2016 - Cuma 15:48 Bu haber 2488 kez okundu
 
Duygulandıran Öğretmenler Günü Programı
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Öğretmenler Günü Etkinlikleri çerçevesinde bugün düzenlenen programda duygu dolu dakikalar yaşandı.
ÜNİVERSİTE Haberi
Duygulandıran Öğretmenler Günü Programı

Görev şehidi öğretmenlerinde unutulmadığı etkinlikte görevi başında iken teröre kurban giden öğretmen Bayram Yeşil ve trafik kazasında hayatlarını kaybeden Neriman Tekin ve Esra Çakır’ın aileleri katıldı. Duygu dolu anların yaşandığı günde şehit öğretmenleri unutmayan MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, bugün daha duyguluyuz diyerek, “Eğitim tüm uç noktalara ulaştığı takdirde ülkemize oynanmak isteyen hiçbir oyun gerçekleşmeyecektir”  dedi ve “ Bu 24 Kasımda daha da duygu yüklüyüm çünkü aramızda şehit öğretmen aileleri var”  dedi.

Şehit öğretmen, çocukluk arkadaşı

Elazığ’da 1990 yılında terör örgütünün saldırısı sonrası şehit olan ve aynı zamanda çocukluk arkadaşı olan Bayram Yeşil’i anlatırken duygulanan Rektör Korkmaz, “Çocukluk arkadaşım, abim, mahallede birlikte büyüdüğümüz Bayram YEŞİL öğretmenimizin ailesi de burada.. 1990 yılında görev yaparken 5 arkadaşı ile birlikte bölücü terör örgütünün saldırı sonucu hayatını kaybetti. Benim hayatımda büyük bir etki bıraktı. Bir gün bir gazete haberinde gördüm, inanamadım, haberi tekrar okudum. Ülkemizin bir öğretmeni olmasının yanı sıra üniversitemizin de bir öğretmeniydi.. Ülkemizde yaşanan birçok problemin kaynağında eğitimindeki eksiklikler kendini gösteriyor. Eğitim tüm uç noktalara ulaştığı takdirde ülkemize oynanmak isteyen hiçbir oyun gerçekleşmeyecektir. O yüzden bugünkü öğretmenler günün de duyguluyuz. Türk milletinin geleceğinin çok önemli bileşenini oluşturan öğretmenlerimizin gününü kutluyorum. Ülkemizde rahatça yaşıyorsak kendini feda etmiş askerlerimize, insanlarımıza minnet borçluyuz. Bunu ödememiz mümkün değil. Öğretmenler kandile benzerler, etrafını aydınlatırken kendilerini tüketirler. Şehit öğretmenlerimiz de etraflarını aydınlattılar. Hayatını kaybetmiş tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun” dedi.

Program sonunda Rektör Adem Korkmaz, Şehit Öğretmen Bayram Yeşil’in annesi Ayşe Yeşil’e ve trafik kazasında hayatlarını kaybeden görev şehitleri Neriman Tekin ile Esra Çakır da anmalıklarını ve çiçeklerini de Neriman Tekin’in annesi Yaşar Tekin’e taktim etti.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Duygulandıran, Öğretmenler, Günü, Programı,
Yorumlar
Haber Yazılımı