301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 12:16 Bu haber 1687 kez okundu
 
Göker vatandaşın sesine kulak verdi
Milletvekili Mehmet Göker son zamanlarda vatandaşın sosyal medyada isyan ettiği elektrik faturalarını gündeme taşıdı.
GÜNDEM Haberi
Göker vatandaşın sesine kulak verdi

CHP Burdur Milletvekili Dr.Mehmet Göker son zamanlarda vatandaşın sosyal medyada isyan ettiği elektrik faturalarındaki dağıtım bedeli adı altındaki soygunu Meclis gündemine taşıdı.

 

Kullanılan enerji bedelinin yarısından fazla bir bedeli "dağıtım bedeli" adı altında vatandaştan tahsil eden ve vatandaşın ensesinde katmerli bir tokat olan dağıtım bedelleri ile ilgili olarak CHP Burdur Milletvekili Dr.Mehmet Göker Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in cevaplaması istemiyle Meclise yazılı bir soru önergesi verdi.

 

CHP'li vekil soru önergesinde "2018 yılının Ekim ayında bir meskene gelen elektrik faturası aslında her şeyin özetidir.  Söz konusu faturada 53 lira 50 kuruş olan tüketim bedeli üzerine 27 lira 2 kuruş dağıtım bedeli, 54 kuruş enerji fonu, 1 lira 7 kuruş TRT payı, 2 lira 68 kuruş Elektrik ve Havagazı Tüketim Vergisi ve 15 lira 27 kuruş KDV’si ile birlikte faturanın 100 lira 8 kuruşa çıktığı görünmektedir" ifadelerini kullandı.

 

Göker Daha kaliteli ve daha ucuz hizmet vaadiyle yapılan özelleştirmeler sonrasında özellikle meskenlere gelen elektrik faturaları ödenemez noktaya geldiğine değindi.

 

İşte CHP Milletvekili Dr.Mehmet Göker'in soru önergesinde şu sorulara yer verdi ; 

 

1-Dağıtım Bedeli adı altında faturaya yansıtılan kalemler nelerdir ?

 

2-Elektrik faturalarında yer alan ve vatandaşlarımızın isyan ettiği dağıtım bedelinin bu kadar yüksek olmasının sebebi nedir?

 

3-Daha kaliteli ve daha ucuz hizmet vaadiyle yapılan özelleştirmelerden beklenen verimin alınamamasının sebepleri nelerdir?

 

4-Ortalama bir ailenin her ay 100 lira elektrik faturası ödemesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

 

5-Bakanlık olarak elektrik şirketlerini zengin etmek yerine vatandaşlarımızı yüksek gelen faturalardan koruyacak düzenlemeler yapmak gibi bir düşünceniz var mıdır?

Kaynak: (BurdurAjans) - BurdurAjans Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Göker, vatandaşın, sesine, kulak, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı