301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Eylül 2017 - Perşembe 14:10 Bu haber 1100 kez okundu
 
Göl Festivali Başlıyor
BURDUR GÖLÜ FESTİVALİ BAŞLIYOR
BELEDİYE Haberi
Göl Festivali Başlıyor

Burdur Gölü’ndeki çekilmeye dikkat çekmek amacıyla Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Burdur Gölü Festivali başlıyor.

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Burdur Gölü Festivali 14 Eylül Perşembe günü saat 17.30’da düzenlenecek kortej yürüşü ile başlıyor. Köprübaşı Mevkiinden başlayacak olan kortej yürüşü Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda son bulacak. Festival kapsamında Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda 14 Eylül Perşembe saat 21.00’de Berkay konseri, 15 Eylül Cuma Fettah Can ve 16 Eylül’de yapılacak finalde ise Derya Uluğ konseri düzenlenecek.

 

TÜRKİYE SUJETİ ŞAMPİYONASI

Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 2. Ayak Yarışı, Burdur Gölü’nde 15-16 Eylül tarihlerinde düzenlenecek. Şampiyonaya 7 farklı ülkeden sporcular katılacak.

Su sporlarında adrenalinin tavan yaptığı Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nın İkinci Ayağı İstanbul’dan sonra Burdur Gölü’nde yapılacak. Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Göl Festivali kapsamında yapılacak yarışlar, Halk Plajı’nda 15 Eylül Cuma ve 16 Eylül Cumartesi günlerinde gerçekleştirilecek.

Şampiyonada sporcular 8 farklı kategoride mücadele edip, Flyboard ile gölde suyun üzerinde şovlar gerçekleştirecek. Yarışlar; StockPro (0-179 bg), StockPro (180 bg ve üstü), OPEN Pro, Kadınlar Kupası, Flyboard, Drag, Burdur Kupası ve Burdur Flyboard Kupası olarak  yapılacak.

 

BURDUR KUPASI’NA ULUSLARARASI KATILIM

Burdur Gölü’nde yapılacak şampiyonaya Türk sporcuların yanı sıra KKTC, Kore, Rusya, Hollanda, Tayland, Finlandiya ve Kolombiya’dan yarışçılar katılacak. Dünya Kupası formatında yapılacak Burdur Flyboard Kupası’nda Da Veob Emily Kim (Kore), Valeira Vershinina (Rusya), Petra Wijnker (Hollanda), Dina Yurievna (Rusya), Suksan Tongthai (Tayland), MiikaTourunen (Finlandiya), Daniel Guerra (Kolombiya), Vadim Mekhaev (Finlandiya), Özgür Özbilir (KKTC) ve Sami Meyzin (KKTC) ter dökecek.

 

PARA ÖDÜLÜ

Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nda dereceye giren sporculara Burdur Belediyesi Başkanlığı tarafından para ödülü dağıtılacak. Yedi farklı sınıfın birincisi 1.000 TL, ikincisi 750 TL ve üçüncüsü de 500 TL para ödülü kazanacak.

 

MALDİVLER’DE REKOR DENEMESİ

Festival kapsamında sualtı dalış rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen, Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü’nde dalış gerçekleştirecek. Milli sporcu Şahika Ercümen 15 Eylül Cuma Günü saat: 14.00’de Salda Gölü’nde gösteri dalışı gerçekleştirecek.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Göl, Festivali, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı