301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Ekim 2018 - Salı 09:57 Bu haber 1344 kez okundu
 
Helikopter Destekli Trafik Denetimi
İçişleri Bakanlığının, ’100 Günlük Eylem Planı’ kapsamında trafik kazalarında can ve mal kayıplarının en aza indirgenmesi amacıyla helikopter destekli trafik denetimi yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Helikopter Destekli Trafik Denetimi

Burdur'da yapılan Helikopter Destekli Trafik Denetimi ile alakalı Burdur Valiliği tarafından bir basın açıklaması yayınlandı.

Basın Açıklaması Şöyle;

 

"İçişleri Bakanlığının, ’100 Günlük Eylem Planı’ kapsamında trafik kazalarında can ve mal kayıplarının en aza indirgenmesi amacıyla helikopter destekli trafik denetimi yapıldı.
 
Burdur İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri tarafından, sorumluluk alanları ile Isparta ve Antalya İl sınırı arasında helikopter destekli yapılan denetimlerde 8 trafik ekibi görev aldı.
 
Trafik denetimlerinde etkinliği arttırmak ve ihlallerin önlenmesi amacıyla Helikopter destekli 11 noktada yapılan denetimlerde kural ihlali yapan araçlar havadan tespit edilerek, ihlali yapan sürücülere cezai işlem uygulandı.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü talimatı ile yapılan denetimlerde, sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek v.b. kural ihlalleri yaptığı tespit edilen 8 araç sürücüsüne 4.894 TL para cezası uygulanmış olup, 2 araç trafikten men edilmiştir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 15.10.2018"
 
 
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Helikopter, Destekli, Trafik, Denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı