Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
01 Haziran 2017 - Perşembe 18:42 Bu haber 1077 kez okundu
 
İçme Suyu Projesi Hızlandı
Burdur’a nitelikli içme suyu kazandırılması için Burdur Belediyesi tarafından başlatılan Burdur İli İçmesuyu İsale Hattı Yenileme İşi Projesinde çalışmalar hız kazandı.
BELEDİYE Haberi
İçme Suyu Projesi Hızlandı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in önem verdiği projelerin başında gelen nitelikli içme suyu projesi hızla devam ediyor. Gökpınar Mevkii’nde projenin ilk ayağı olan sondaj çalışmaları devam ederken 500 metreküplük su deposu ve terfi istasyonu yapımı başladı. İsale hattı için 700’lük çelik borular yerleştirilmeye çalışmaları başladı. Aynı zamanda 10 bin metreküplük su deposunun da yapımı başladı.

 

Gökpınar Mevkii’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Söz verdikleri gibi projeleri bir bir yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Ercengiz, “Şehrimizin nitelikli içme suyuna kavuşması için Gökpınar Mevkiinde başlattığımız çalışmalar hızla devam ediyor. Gökpınar’da 500 metreküplük su deposu ve terfi istasyonu yapımı başladı. İsale hattı için 700’lük çelik borular geldi. İsale hattı çalışmaları da hemen başlayacak. Ayrıca 10 bin metreküplük su deposunun yapımı da başladı. Projenin tamamlanmasının ardından Örtülü Mevkii’ne Arıtma Yumuşatma tesisi yapımına başlayacağız. Proje ile Burdur’umuzun hem nitelikli içme suyunun hem de arıza durumlarında bize yetersiz olan su deposunun güçlendirilerek vatandaşımızın susuz kalmasının önüne geçeceğiz. Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’na emeği geçen Devlet Su İşleri müdürleri ve çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum. Burdur’umuza hayırlı olsun” dedi.

 
 
 
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: İçme, Suyu, Projesi, Hızlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı