İyi Parti'den Şok Eden Sorular
Haber
13 Kasım 2018 - Salı 17:48
 
İyi Parti'den Şok Eden Sorular
Chp İyi Parti İttifakını Bitirecek Sorular
SİYASET Haberi
İyi Parti'den Şok Eden Sorular

Yerel seçimlere az bir süre kala aday adaylık süreci devam ederken İyi Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan'dan şok bir çıkış geldi.  Başkan Erkan, İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Yavuz Mehmet Kaya ile birlikte basın toplantısı düzenlendi.

CHP'li Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile Burdur İyi Parti İttifak söylentilerinin arasında 8 Kasım'da Belediye Meclisinde alınan imar ile ilgili Başkan Erkan'ın Ercengiz'e yönelttiği 8 maddelik soru ittifak sayfasının da kapandığının göstergesi gibi oldu.

Hedefine Başkan Ali Orkun Ercengiz ve Ak Parti Belediye Meclis Üyesi  Birkan İş'i alan Başkan Erkan, mecliste alınan karar sonrası büyük rant söylentilerinin ardından sorduğu sorular Başkan Ercengiz ve Birkan İş Tarafından cevaplanıp cevaplanmayacağı ise merak konusu. Özellikle Belediye Dükkanlarından çıkartılacak esnaflarla ilgili İyi Partili Mehmet Yavuz Kaya hakkında ki meclis kararını Atam Gülcü'nün esnaf esnaf dolaşarak gezdirdiğini ifade eden Başkan Faruk Erkan, Gülcü'ye de sordu, "bu kararı da alıp esnaf esnaf dolaştırıcak mısın?."

 

8 Kasım tarihinde yapılan Belediye Meclisinde alınan karara istinaden, Burdur Belediyesi ve Burdur Çevre Şehircilik Müdürlüğünce alınan bu kararla alakalı endişe ettiğimiz bir takım sorularımız var. Bunları siz değerli basınımız aracılığıyla sormak istiyoruz.
 

1. Yapılan imar çalışmasında bu daire artışını kaldıracak altyapı çalışması var mı, su ve isale hatları yeterli mi ?


2. Yapılan imar tadilatı çalışmasına istinaden mevcut imarlı alanlarda bile yapılanma yokken, mevcut imar planlı olan yere neden düzenleme yapılmıştır. Bu düzenleme neden diğer ada bazındaki arsa ve arazilere yapılmamaktadır.


3. 18 uygulamasında ve ya imar düzenlemesinde bölgedeki konut artışının bölgeye getireceği yük hesaplanmış mıdır ?


4. Mevcut artıştan doğan konutların bölgedeki yapılanmalar ve diğer arsaların düzenlenmesinde bırakılan parkların, yeşil alanların, sosyal donatı çeşitleri nelerdir.


5. Her konuda birbirlerine muhalefet olan CHP ve AKP’yi bu konuda birleştiren neden nedir.


6. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Meclis Üyemiz MEHMET YAVUZ KAYA’ya şimdiye kadarki toplantılarda her türlü cevabı verirken neden bu konuda sessiz kalmıştır.


7. Belediye başkanı toplantıda sorulara cevap veremeyince neden yardımına AKP’Lİ Birkan İŞ koşmuştur.


8. Normal bir vatandaş yeşil alanı alma cesareti gösteremezken, arsa sahibine hangi güvenceler verilmiştir ki yeşil alanı satın almıştır.


9. Belediye meclisinde alınan bu kararı, CHP’li meclis üyesi ATAM GÜLCÜ yine eline alıp esnaflarımızı gezecek mi ?

Kaynak: (bomba15.com) - bomba15.com Editör: Manşet Burdur
Etiketler: İyi, Parti'den, Şok, Eden, Sorular,
Yorumlar
Haber Yazılımı