Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
28 Temmuz 2017 - Cuma 19:20 Bu haber 1839 kez okundu
 
Kamil Başkan'a Tarihi Destek
Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanlığı'na Adaylığını Açıklayan Kamil Özcan'a Burdur Tarihinde Görülmemiş Destek...
GÜNDEM Haberi
Kamil Başkan'a Tarihi Destek

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanlığı'na aday olduğunu açıklayan Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kamil Özcan'ın açıklamasının ardından Burdur'da bugüne kadar görülmemiş bir destek hareketi görüldü. Siyasetçiler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri yaptıkları basın açıklamaları ve sosyal medya paylaşımlarıyla Kamil Başkan'a destek verdiklerini kamuoyuyla paylaştılar. Burdur'lu vatandaşların da Başkan Kamil Özcan'a sosyal medyada yoğun destek verdikleri görüldü. İlk destek Belediye Başkanı Ercengiz'den...

Kamil Özcan'ın Genel Başkan Adaylığı ile ilgili yaptığı açıklama basına yansır yansımaz ilk destek açıklaması Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'den geldi. Ercengiz yaptığı basın açıklamasında, "Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Sayın Kamil Özcan’ın isminin Merkez Birliği Genel Başkanlığı için adının geçtiğini sevinçle öğrendim. Köy-Koop Burdur Birlik Başkanı ve Köy-Koop Genel Başkanı Yakup Yıldız’dan sonra Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Genel Başkanlığı’nın da Burdur’da olması başta şahsım olmak üzere Burdur’u mutlu edecektir. Hem Köy-Koop hem de Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin Genel Başkanlık düzeyinde Burdur’un temsil etmesi; Burdur’umuzun tarım ve hayvancılık alanında önemli bir yol kat ettiğinin ve sektörde söz sahibi olduğunun göstergesidir. Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Sayın Kamlil Özcan’a Merkez Birliği Genel Başkanlığı sürecinde desteğimi sonuna kadar vereceğimi ifade etmek istiyorum.” dedi.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Bayram Özçelik, Kamil Özcan'ın açıklamasının hemen ardından basın açıklaması yaptı. Bayram Özçelik Açıklamasında “Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanımız Sayın Kamil Özcan’ın Merkez Birliği Genel Başkanlığı’na adaylığını önemsiyor ve destekliyorum. Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanımız Sayın Kamil Özcan’ın Merkez Birliği Genel Başkanlığı’na adaylığında kendisine başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcısı olsun.” ifadelerine yer verdi. 

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Reşat Petek ise "Kamil Özcan hayvan üreticiliğini, problemlerini ve çözümlerini iyi bilen bir arkadaşımız. Adaylığından son derece memnun olduk. Bazı işler vardır, telefondan veya direktiflerle yapılabilecek. Ancak bu iş öyle bir iş değil. Bu arkadaşımız bu işi en iyi şekilde yapan, köyünde hayvancılıkla uğraşan, sorunları bilen dinleyen ve çözüm üreten bir kişidir. Ayrıca kendisi sahada hayvancılıkla alakalı işin her noktasında çalışmış biridir. Oy kullanacak delegelerin bu hususu göz önünde bulundurmalıdır." dedi. 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Mehmet Göker “Tarım ve hayvanlıcılıkta Türkiye’nin lokomotifi olan Burdur’dan tecrübesiyle TDSYMB Başkanlığına aday olan Kamil Özcan’ı kutluyorum. Tabandan gelen tecrübesiyle Türkiye hayvancılığına yön vereceğinden hiç şüphem yok. Bana düşen her türlü göreve hazırım” diyerek desteğini ortaya koydu.


Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz desteğini sosyal medya hesabında dile getirdi. Korkmaz yaptığı paylaşımda; "Başkanım Kamil Özcan Burdur Türkiye'de hayvancılık alanında bir merkez olmaya aday. Bu yolculukta sizin adaylığınız çok anlamlı." dedi.

 

Öte yandan binlerce Burdur'lu vatandaş sosyal medya hesaplarından Kamil Özcan'ın adaylığından dolayı duydukları sevinci ve hayırlı olsun dileklerini paylaştılar. 


Şimdi gözler yapılacak olan genel başkanlık seçiminde. Burdur tek yürek olmuş şekilde Kamil Özcan'ın Genel Başkanlığa seçilmesini bekliyor. Bizde mansetburdur.com ailesi olarak Kamil Özcan'a muvaffakiyetler dileriz...

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Kamil, Başkan'a, Tarihi, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı