Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
10 Mayıs 2017 - Çarşamba 16:32 Bu haber 1267 kez okundu
 
Kentsel Dönüşüm Başlıyor
Burdur Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca ortaklaşa yürütülen çalışmayla Bozkurt Mahallesi’ne yapılması planlanan toplu konutların 2017 yılı içerisinde temeli atılması hedefleniyor.
BELEDİYE Haberi
Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say Bozkurt Mahallesine yapılması planlanan toplu konutlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Kentsel Yenileme Daire Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıya katıldı.

Toplantıda Bozkurt Mahallesine yapılacak olan toplu konutlar için detaylar görüşüldü.

Burdur Belediyesi ve TOKİ arasında tam teşekküllü organizasyonunda yürüyen çalışma kapsamında toplu konutlar için detaylar ortaya çıktı.

2011 Tarihinde Hazineden Burdur Belediyesine devredilen Memur Evleri olarak bilinen ada 717 parsel ve ada 716 parsel 99’da bulunan arsa kentsel dönüşüm yapılmak üzere koşulsuz olarak TOKİ’ye teklif edilmişti. Toplu konutlar ilk olarak burada başlayacak. Burada oluşturulan rezerv konutlara Depremevlerinde oturan vatandaşlar buraya nakli gerçekleştirilecek. Ardından da Depremevleri’nin yıkılarak kentsel dönüşüm sağlanacak. Yapılacak konutlara için öncelik üzerine hiçbir tapu kaydı bulunmayan ailelere ve Depremevleri’nde oturan vatandaşlara verilecek. Rezerv konutlar 4-5-6 ve 7 katlı olmak üzere farklı kat sayısına sahip olması planlanıyor. Toplamda 750 işyeri ve konutun yapılması hedefleniyor. Yola cephesi bulunan konutların zemin katları işyeri olması ortak görüş olarak planlanıyor. Kentsel dönüşüm alanında yeşil alan, çocuk oyun alanları ve su öğelerine önem veriliyor. Rezerv konutların 2017 yılı içerisinde temeli atılarak kısa süre içerisinde de tamamlanması hedefleniyor. Kentsel Dönüşümün yapılacağı Necatibey Mahallesi için bu hafta içerisinde Burdur Belediyesi tarafından proje ihale ilanı yapılacaktır. Burdur’umuza hayırlı olsun.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Kentsel, Dönüşüm, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı