Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
16 Aralık 2016 - Cuma 14:30 Bu haber 1530 kez okundu
 
Mahrem İmamı Yakalandı
Burdur Mahrem İmamı A.T. Yakalandı.
GÜNDEM Haberi
Mahrem İmamı Yakalandı

       Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, “Burdur’daki FETÖ soruşturmalarında en önemli isimlerden biri olduğu değerlendirilen, örgüt içerisinde “Mahrem İmam” sıfatı bulunduğu bildirilen, FETÖ’nün Burdur il imamının eğitim danışmanı olan A.T. Burdur İl Emniyet Müdürlüğü’nün başarılı bir çalışması sonucu Kırıkkale’de yakalanmış olup, Burdur’a getirilmesi için Cumhuriyet Başsavcılığı’mızca gerekli talimatlar verilmiştir” dedi.

 

Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, FETÖ/PDY Soruşturması kapsamında FETÖ’nün Burdur’daki mahrem imamı olarak bilinen Burdur il imamının eğitim danışmanı A.T’nin kaçtığı Kırıkkale ilinde yakalandığını açıkladı.

 

 GÖZALTINA ALINAN 10 KİŞİNİN İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR

Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY Soruşturması kapsamında önemli açıklamalarda bulundu.  FETÖ’nün Burdur’daki yapılanmasını yönettiği, kaynak aktardığı, faaliyetleri içerisinde yer aldığı tespit edilen 10 kişinin gözaltına alınarak, Burdur Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin devam ettiğini açıklayan Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, “ 13 Aralık 2016 tarihi itibariyle Cumhuriyet Başsavcılığımızca FETÖ terör örgütüne yönelik yapılan soruşturmalar sırasında  FETÖ’nün Burdur’daki yapılanmasını yönettiği, kaynak aktardığı, faaliyetleri içerisinde yer aldığı tespit edilen 10 kişi hakkında elde edilen yeni deliller nedeniyle arama ve gözaltı kararı verilmiştir. Şahısların bulundukları Uşak, İstanbul, ve Alanya’da dahil olmak üzere verilen gözaltı kararlarının başarı ile uygulanmış ve 10 kişinin tamamı gözaltına alınmıştır. Şahısların halen sorgularının devam etmesi nedeniyle Burdur İl Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltı işlemleri devam etmektedir” dedi.

 

BURDUR’UN MAHREM İMAMI KIRIKKALE’DE YAKALANDI
Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, FETÖ’nün Burdur’daki mahrem imamı olarak bilinen ve Burdur il imamının eğitim danışmanlığını yapan A.T’nin yapılan operasyon kapsamında kaçtığı Kırıkkale ilinde yakalandığını ifade etti. Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, “ Bugün itibariyle Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ve İstihbarat Birimlerince; Burdur’daki FETÖ soruşturmalarında en önemli isimlerden biri olduğu değerlendirilen, örgüt içerisinde “Mahrem İmam” sıfatı bulunduğu bildirilen, FETÖ’nün Burdur il imamının eğitim danışmanı olan, Burdur’daki emniyet ve askeri personellerin sorumlusu, polis ve askeri kolejlere girecek olan FETÖ örgütü üyesi olan kişileri bu okullara örgüt adına yerleştirdiği tespit edilen, kod adı kullanan, örgüt içerisinde bu kod adıyla tanınan, hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca 5 aydır yakalama kararı çıkarılan A.T. Burdur İl Emniyet Müdürlüğü’nün başarılı bir çalışması sonucu Kırıkkale’de yakalanmış olup, Burdur’a getirilmesi için Cumhuriyet Başsavcılığı’mızca gerekli talimatlar verilmiştir. Şahsın BYLOCK kullanıcısı olduğu, BYLOCK’u çok sık kullandığı için kırmızı listede bulunduğu tespit edilmiştir. Ayrıca yakalandığı üzerinde FETÖ terör örgütüne ait olduğu değerlendirilen 7,350 Dolar para olduğu tespit edilmiştir” diye konuştu.

 

YURTDIŞINA KAÇAN FETÖCÜLERİN YAKALAMASI DEVAM EDİYOR
Burdur’dan yurtdışına kaçan FETÖ’cüler hakkında yakalama çalışmalarının devam ettiğini de vurgulayan Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, “ Soruşturmalarımız sırasında FETÖ’nün Burdur’daki yakalanan bu şüpheli şahıs gibi en üst düzeyde sorumluları olan 40 ‘a kadar örgüt üyesinin firari durumu halen devam etmektedir. Bu örgüt üyelerinin 15 Temmuz’un hemen sonrası Burdur ilini terk ettikleri, bir kısmının Amerika’da (Pensilvanya’da), bir kısmının Mozambik’te, bir kısmının ise Türk Cumhuriyetlerinde bulunduğu tespit edilmiştir. Şahısların yakalanması için çalışmalar titizlikle devam etmektedir” şeklinde konuştu. 


Hayal GİRİŞİM

Kaynak: (ÇağdaşBurdur) - Çağdaş Burdur Gazetesi Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Mahrem, İmamı, Yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı