MAKÜ’de Engelliler Haftası Etkinliği
Haber
07 Aralık 2018 - Cuma 12:35 Bu haber 2951 kez okundu
 
MAKÜ’de Engelliler Haftası Etkinliği
MAKÜ’de Engelliler Haftası Dolayısıyla Ampute Futbol Maçı Düzenlendi
ÜNİVERSİTE Haberi
MAKÜ’de Engelliler Haftası Etkinliği

MAKÜ Yeniler Topluluğu tarafından 40 takım ve 400 öğrencinin katılımı ile dönem başında başlatılan ‘’Yeniler Topluluğu Futbol Turnuvası’’ final müsabakası ve Engelliler haftası dolayısıyla ampute futbol maçı düzenlendi.

 

Toplumsal duyarlılığa dikkat çekmek amacıyla yapılan futbol maçını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Durmuş ACAR ve Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa KILINÇ, Yeniler Topluluğu akademik danışmanı Öğr. Gör. Muhammet TORTUMLU, KYK İl Müdürü Sami KALA, Burdur Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Orhan KEMERKAYA da izledi.

 

Karşılaşmalar, MAKÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu sahasında gerçekleştirildi.

 

Ampute futbol takımının elde ettiği başarılardan bahseden Yeniler Topluluğu başkanı Ahmet BAYIR, “Bugün gerçekleşen futbol karşılaşmasında kendimizi engelli kardeşlerimizin yerine koyduk ve işlerinin ne kadar zor olduğunu bir kez daha anladık. Koltuk değnekleriyle futbol oynamak Avrupa Şampiyonu olmak çok zor. Bugün engelleri kaldıralım diyerek farkındalık oluşturmaya çalıştık. Bizler öğrenciler olarak tüm engelli kardeşlerimizin yanındayız.” şeklinde konuştu.

 

Ardından Yeniler Topluluğu Futbol Turnuvası’nın kazanan takımlarına çeşitli hediyeler verilerek Kupa Töreni gerçekleştirildi.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: MAKÜ’de, Engelliler, Haftası, Etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı