Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
15 Temmuz 2017 - Cumartesi 20:14 Bu haber 1102 kez okundu
 
Özçelik'ten 15 Temmuz Mesajı
AK Parti Burdur Milletvekili Çevre Komisyonu Katip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Bayram Özçelik, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
SİYASET Haberi
Özçelik'ten 15 Temmuz Mesajı

Milletvekili Bayram Özçelik mesajında, “15 Temmuz, meşru hükümeti yıkmak, milletin iradesini cebir yoluyla ele geçirmek isteyen hainlere, teröristlere verilmiş, nesiller boyu anlatılacak unutulmaz bir destandır” dedi.


Milletvekili Bayram Özçelik, açıklamasının devamında “15 Temmuz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında vücud bulmuş milletin birliğinin tezahürüdür. 15 Temmuz Türkiye'nin kuruluşundan bu güne kadar maruz kaldığı terör eylemlerinin farklı mahiyette vuku bulduğu hain bir girişimdir. Ne mutlu ki; kahramanlıkları ile nam salmış bu büyük millet 15 Temmuz gecesi şanlı Türk ordusunun içerisine sızmış hain terör örgütü üyelerine canları pahasına da olsa büyük ve unutulmayacak bir ders vermiştir” dedi.


Milletvekili Özçelik, “O gece, milletimizin iradesine kararlı şekilde sahip çıkması karşısında, millete karşı silah kullanma cesareti gösteren hainlerin, milletten gasp edip millete karşı kullandıkları, ne silahları, ne tankları, ne uçakları işe yaramamıştır. Onların tankları topları uçakları vardı. Ancak sokaklardaki o milyonlarca vatandaşımızın ise yenilmez imanları vardı. Emirleri komutanlarından değil, iradelerini teslim ettikleri Fethullahçı terör örgütünden ve hain elebaşından alan şer çetesi mensuplarının teşebbüsleri, milletin iradesi ve devletimizin kesin kararlılığı karşısında başarısız olmuştur” şeklinde konuştu.


Gözlerini dahi kırpmadan milletin iradesinin temsili TBMM’yi bombalayan, halkın üzerine ateş açan hainlerin, mukabele görmeyeceğini, milletin sokakları kendilerine bırakacağını, sineceğini, korkacağını sandığını söyleyen Milletvekili Özçelik, “Ancak, milletimiz üzerlerine ateş açan, bomba atan bu hainlere gözlerinin önünde şehit olan kardeşlerine rağmen meydanları bırakmamıştır. Gece boyunca Türkiye’nin birçok yerinde sayısız kahramanlık destanları yazılmıştır. Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir dik duruş sergilemiştir. Henüz sakalları çıkmamış gençlerden, ihtiyar delikanlılara kadar her yaş grubundan, her meslekten, her mezhepten, her etnik kökenden vatandaşımız, kardeşimiz, darbeciler karşısında tek vücud olmuştur.


Millet olarak bu coğrafyada yaşadığımız bin yıllık süreçte, sayısız ihanet ve saldırıya maruz kaldık. Aynı saldırı ve ihanetler değişik başlıklarla Cumhuriyet tarihi boyunca da karşımıza çıktı. Ülkemiz ne zaman gelişim adına hamle yapmış, ne zaman tam bağımsız kararlar almaya başlamışsa, kirli eller rol almış ve ivmelenen gelişmemizin önüne set olmaya çalışmıştır. Bu kimi zaman ekonomik, kimi zaman siyasi kimi zaman ise cunta hareketleriyle olmuştur. 15 Temmuz'da yaşanan hadise de bu minvalde vukuu bulmuş bir saldırıdır. Ülkemizin AK Parti iktidarları döneminde yakaladığı kesintisiz büyüme dönemini, bölgesinde söz sahibi bir aktör olma yolunda attığı adımları, geçmişin tersine kendisine biçilmiş rolleri oynamak yerine 'oyun kuran' ülke olma sürecini baltalamak isteyen hainlere asla fırsat vermeyeceğiz. Ellerini ovuşturarak Türkiye’nin sıkıntıya düşmesini, diz çökmesini, iç huzursuzluklar yaşamasını, pes etmesini bekleyenleri asla sevindirmeyeceğiz. Liderimizin tam ifadesiyle; bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız”. Bu vesileyle de aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Özçelik'ten, 15, Temmuz, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı