Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
06 Kasım 2017 - Pazartesi 17:14 Bu haber 6465 kez okundu
 
Petek Son Noktayı Koydu
Günlerdir Burdur Gündemini İşgal Eden Yeni Hastane Yeri İle Alakalı Son Noktayı Reşat Petek Koydu...
SİYASET Haberi
Petek Son Noktayı Koydu

Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur Milletvekili Reşat Petek yazılı bir basın açıklaması yaparak, günlerdir Burdur gündeminden düşmeyen yeni hastane yeri ile alakalı polemiklere son noktayı koydu. Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis Üyelerini sert bir üslubla eleştiren Petek, "gölge etmeyin başka ihsan istemiyoruz" dedi.

 

İşte Petek'in Basın Açıklaması;

 

 

“Burdur’umuza yapılması planlanan ve halen proje aşamasında olup 2018 yılı ilk yarısında temeli atılacak olan hastane arsamızla ilgili BURDUR Belediye Meclisinde CHP’li üyelerin oylarıyla olumsuz karar alınmasını  üzüntüyle karşıladım.

 

Yerel yönetimin siyasi partisine bakılmaksızın halkımıza hizmeti şiar edinen hükümetimizin kararı İle Burdurlu hemşerilerimize hizmet verecek modern bir hastaneyi yaptırmak için çaba sarf etmekteyiz. Ancak CHP’li Belediye bu yatırımın önünü açacağı ve destek olacağı yerde maalesef engellemeye çalışmaktadır.

 

Burdur Valiliği ile Belediye Başkanlığı arasında yapılan protokol gereği arsa takası yapılarak 2016 yılında hastanemiz inşaatına başlanabilecek iken belediye başkanlığı imzaladığı protokole uymayarak arsa tahsisinden vazgeçmiştir. Bunun üzerine Milli Savunma Bakanlığından, Sağlık Bakanlığı’na devredilmesi suretiyle 86 dönümlük yeni arsa bulunmuş bu arsa Sağlık Bakanlığımızca da uygun görülerek proje çalışmaları zemin etütleri her türlü hazırlık buna göre başlatılmıştır. Bu aşamada Cumhuriyet Halk Partili üyelerin çoğunlukta olduğu Burdur Belediye meclisinde yeni bulunan arsaya hastane yaptırılması konusunda olumsuz tavır takınılması yeni yaptırılacak hastanemize geciktirmeye yönelik bir gayret olarak görülmektedir. Bu durum karşısında yeni yapılacak hastanemizde ilgili, hemşerilerimizi bilgilendirmek zorunlu olmuştur. 

 

Yeni yapılacak hastanemiz; Sağlık Bakanlığının en son standartlarına göre 300 yataklı olarak yapılacaktır. Bugünkü personel sayısı ile yaklaşık 960 kişi çalışacak olup 86 bin metre kareye kurulacak büyük bir kompleks şeklinde inşa edilecektir. Mevcut durumda Burdura hizmet veren binası oldukça eski ve günün ihtiyaçları karşılamayan Burdur Devlet Hastanesi, ana bina ve ek binaları yaklaşık 30 bin metre karelik bir alanda hizmet vermektedir. Yeni inşa edilecek hastanenin, sadece 30 bin metre karesi otopark, geri kalan alanlar ise hasta için ayrılmış alanlardır. Böylelikle konforlu, herkesin rahat edeceği bir hastaneye kavuşmuş olacağız. Mevcut hastanemiz, şehir içine sıkıştığından otopark imkânımız bulunmamaktadır. Yeni hastanenin, 250 araçlık kapalı otoparkı aynı zamanda 750 araçlık açık otoparkı olacak, odaların 80’i tek kişilik, 20’si ise 2 kişilik odalar olacaktır. İçinde banyosu, tuvaleti, televizyonu, buzdolabı bulunacak, refakatçiye de konfor sunacak olan yeni hastanemiz içindeki ekipmanı itibariyle bütün hizmet alanları dahil teknolojinin en son imkanlarıyla donatılmış şekilde hizmet verecektir. Ayrıca ana bina dışında bir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Diyaliz Merkezi inşa edilecektir. Hastane binasında deprem izolatörleri bulunacak, bir deprem olduğunda ameliyat yapan bir hekim ameliyatına devam edebilecektir. Ayrıca Yeşilova, Gölhisar, Çavdır, Tefenni, Karamanlı, Kemer, Altınyayla ilçelerimizden merkeze yapılacak hasta transferlerinde yeni hastanenin konumu daha uygun olacaktır. İl merkezinde bulunan Devlet Hastanesinden bahsi geçen ilçelerde bulunan toplam 78.119 vatandaşımız hizmet almaktadır. Aynı zamanda yine bu ilçelerden yıllık 3000 acil hasta  il merkezine sevk edilmektedir.Bu durum şehir içi trafiğini olumsuz etkilemektedir. Yeni Hastane alanın bahsi geçen arsaya yapılması durumunda şehir içi trafik yükü azalacak ve yaklaşık 3000 ambulans şehir içi trafiğine girmeyerek hastalarımız ortalama 8-10 dakika daha erken hastaneye ulaşabilecektir.

 

Benim buradan çağrım, halkımıza sunulacak bu yatırıma herkesin destek olmasıdır. CHP’li Başkan ve üyeler de klasik CHP zihniyeti ile madem destek olmuyorlar bari köstek olmasınlar. Gelişen ve değişen şartlarda yeni hastane Arsası şehrin dışında değildir. Burdur merkezle birlikte hizmet sunacağı ilçe ve köylerimiz dikkate alındığında en elverişli yerdedir.

 

Tekraren söylüyorum. Halkımız müsterih olsun. 300 yataklı modern hastane halkımızın hizmetine sunulacaktır. CHP’li belediye yetkililerine de, gölge etmeyin başka ihsan istemiyoruz diyoruz....”

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Petek, Son, Noktayı, Koydu,
Yorumlar
Haber Yazılımı