301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Eylül 2017 - Cumartesi 11:06 Bu haber 1191 kez okundu
 
Reşat Petek Poligonu İnceledi
Milletvekili Petek, Bucak’a Yapılan Atış Poligonunda İncelemede Bulundu.
SİYASET Haberi
Reşat Petek Poligonu İnceledi

Bucak’ta avcılık ve atıcılık sporu ile ilgilenenler için Bucak İlçemizde bir atış poligonu yapılması için çalışmalar devam ediyor. Bugünkü Bucak ziyaretinde atış poligonuna geçerek yapılan çalışmayı yerinde inceleyen 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı, Anayasa Komisyonu Başkanvekili, Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek, çalışmaların tamamlanmasının ardından Bucak’ın bir atış poligonuna sahip olacağını bildirdi. İncelemeler sırasında Milletvekili Petek’e Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran, Bucak Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Kara, Bucak Oğuzhan Avcılar Kulübü Başkanı Hüseyin Günhan, Bucak Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü Başkanı Osman Özdemir eşlik etti.

 

Gezi sırasında Milletvekili Petek de deneme atışları yaptı.

Poligon hakkında açıklama yapan Milletvekili Reşat Petek, Bucak İlçesi’ne kazandırmak için çalışmaların devam ettiği alanda inceleme yaptıklarını belirterek bu tür sporların gelişmesi ile gençlerin kötü alışkanlıklara yönelmekten kurtulacağını ifade etti.

 

Atış poligonu olarak kullanılacak alanda bu çalışmanın yapılmasından dolayı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’ya teşekkür ederek alana koyulacak olan 15 trap makinesinin temin edildiğini ve çalışmaların tamamlanmasıyla buranın güzel bir atış alanı olarak Bucak’a kazandırılmış olacağını aktardı.

 

Milletvekili Petek, “ Bucak İlçemize kazandırmak için gayret gösterdiğimiz avcı ve atıcı arkadaşlarımıza avcı kulüplerimize hizmet edecek alanda bulunuyoruz. Burada bulunan 2 ayrı avcı derneğinin müşterek talepleri üzerine antrenmanlarını, çalışmalarını yapmaları, aynı zamanda gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp avcılık sporuna alıştırmak teşvik etmek bakımından bu sahayı Orman Bakanlığımızla işbirliği halinde gerek Bucak Oğuzhan Avcılar Kulübümüz gerekse Bucak Avcılık İhtisas Kulübümüzün birlikte talepleri üzerine Orman Bakanlığımız tarafından bu alan tahsis edildi.

 

Ben burada çok değerli hemşerimiz Orman Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu beyefendiye huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Alan kısmı düzlenmiş vaziyette Bucak’ta sponsor olan İşadamlarımızın gayretiyle bu alanda hem avcılarımızın antrenmanlarını yapmaları hem de gençlerimizi burada bir piknik alanı gibi sosyal alanda aileleri ile birlikte gelip bir taraftan atış eğitimi yaparken diğer taraftan da hoşça vakit geçirebilecekleri bir saha olarak düzenleme çalışmaları başlamış oluyor. Burada hem Orman Bakanımıza teşekkür ediyorum, hem de bu konuda organize olup bir araya gelerek talepte bulunan ve böyle bir çalışmayı biz başlattık diyerek bizden de destek isteyen her iki kulüp başkanımıza da ben teşekkür ediyorum.

 

İnşallah başlamak bitirmenin yarısıdır demiş atalarımız burada yer tahsisi, düzleme yapıldı. Bundan sonrasını yine elbirliği ile sonuca ulaştıracağız. Bucak’taki gençlerimizin, avcılar kulüplerimizin hizmetine böylece sunmuş oluyoruz. Hayırlı olsun “dedi.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Reşat, Petek, Poligonu, İnceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı