Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
17 Mart 2017 - Cuma 13:28 Bu haber 1407 kez okundu
 
Reşat PETEK'ten 18 Mart Mesajı
AK Parti Burdur Milletvekili, 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı, Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Reşat PETEK, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümü münasebetiyle bir açıklama yaptı.
SİYASET Haberi
Reşat PETEK'ten 18 Mart Mesajı

AK Parti Burdur Milletvekili, 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı, Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Reşat PETEK, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümü münasebetiyle bir açıklama yaptı;

 

Milletvekili PETEK yaptığı açıklamada şunları belirtti. “ Çanakkale Zaferi, bir milletin istiklal ve istikbal için tarihin o güne kadar tanık olmadığı büyük bir destandır. Küllerinden doğuşunun ve dirilişinin adıdır.

 

Bundan 102 yıl önce milletimizi esir ve sömürge haline getirmek için devrin en teknolojik araç gereçleriyle saldıranlara karşı milletimiz namusu bildiği vatanın bekası için canını hiçe saymıştır.

 

Nice yiğitler, işgalcilere Çanakkale Geçilmez dedirtmiş kendileri ise bir gül bahçesine girercesine şehadete koşmuşlardır.  Aziz milletimiz Çanakkale’de elde ettiği başarı ile dünyaya bağımsızlığı ve hürriyeti söz konusu olduğunda, karşısında hiçbir kuvvetin durmasının mümkün olmayacağını göstermiştir.

 

Milletimizin o dönemdeki yetişmiş neslini feda etme uğruna destan yazılmıştır. Türk milleti Çanakkale’de elde ettiği üstün başarısı ile tüm dünyaya, bağımsızlığı ve vatan toprağı söz konusu olduğunda, karşısında hiçbir gücün duramayacağı mesajını en açık şekilde vermiştir.

 

Vatanımıza göz dikenlere karşı, Çanakkale’de ki ruh ve heyecanın korunduğunu görmekten ayrıca mutluluk duymaktayım. Necip milletimiz dışarıdan gelen hain saldırılara karşı durduğu gibi içeriden gelen saldırılara da karşı da teyakkuz halindedir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Vatanımız ve milletimiz için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimizi şükran ve minnet duygularımla anıyorum. ”

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Reşat, PETEK'ten, 18, Mart, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı