Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Mart 2017 - Cumartesi 15:59 Bu haber 2382 kez okundu
 
Reşat Petek'ten Basın Açıklaması
Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat PETEK,12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
- Haberi
Reşat Petek'ten Basın Açıklaması

Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat PETEK, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u  Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Milletvekili PETEK, Yayınladığı Mesajda “ Aziz Milletimizin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın,  'Milli Marş' olarak kabul edilişinin 96’ıncı yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz.

 

Mehmet Akif'in, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı; aziz milletimizin milli mücadele ruhunu, Türk Milleti'nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel bir biçimde yansıtmaktadır.

 

İstiklal Marşı, vatan davamızın onur belgesi ve necip milletimizin kendisini tarih sahnesinden silip atmaya çalışanlara karşı hangi değerlere sarılarak, İstiklal mücadelesinin nasıl kazanıldığını anlatan bir tarihi vesikadır.

 

Dün olduğu gibi bugünde Milletimizi meydana getiren bütün fertler olarak, bize armağan edilen bu eşsiz mısralardaki kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhunu, bu duygu birliğini ilelebet muhafaza etmeliyiz.

 

Milli mücadelenin umudunu, azmini, kararlılığını, inancını yüreklerden mısralara taşıyan, her eserinde İstiklal mücadelesinin, bağımsızlığın, kurtuluşun ve millet sevdasının önemine değinen İstiklal Marşımızın şairi Akif'i ve onun yüksek ideallerini, aziz hatırasını bugün bir kez daha minnetle yad ediyoruz.

 

Bu vesileyle, hemşehrimiz ve Burdur Milletvekili Mehmet Akif'in, 'Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın' duasına yürekten iştirak ederek, İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabulünün 96'ıncı yıl dönümünü kutluyor, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum." dedi.

 
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Reşat, Petek'ten, Basın, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı