Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
29 Mart 2017 - Çarşamba 15:15 Bu haber 2862 kez okundu
 
Reşat Petek'ten Regaip Kandili Mesajı
AK Parti Burdur Milletvekili, Anayasa Komisyonu Başkanvekili ve 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat PETEK, Üç Aylar ve Regaip Kandili için kutlama mesajı yayınlayarak manevi atmosferin barış, hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberliğin güçlenmesine, insanî ve ahlâkî meziyetlerin yeniden yeşermesine vesile olmasını diledi.
SİYASET Haberi
Reşat Petek'ten Regaip Kandili Mesajı

  Milletvekili PETEK yayınladığı kutlama mesajında şu dileklerde bulundu:  

    “Üç aylar diye adlandırılan Kameri aylardan Recep, Şaban ve Ramazan ayları ve bu aylar içinde idrak edeceğimiz Regaip, Miraç, Beraat kandilleri ile Kadir gecesi; biz müminler için çok değerli olan, sayısız feyiz ve bereketi olan ilahi bir lütuftur.

      Allah (C.C.) katında özel bir önemi ve kıymeti olan üç aylar için Peygamber efendimiz de bir Hadis-i Şeriflerinde “Recep Ayı Yüce Allah'ın, Şaban Ayı benim, Ramazan Ayı ümmetimin ayıdır” diyerek bu ayların önemini vurgulamıştır.

    İçinde bulunduğumuz mübarek üç ayların ve idrak edeceğimiz mübarek Regaip kandilinin;     Yaradanımıza, ailemize, çocuklarımıza, milletimize ve bütün insanlığa karşı görev ve sorumluluklarımızı hatırlatmasına, hata ihmal ve kusurlarımızdan dönmemize ve gaflet uykusundan uyanmamıza vesile olmasını dilerim. 

   Üç Ayların ve Regaip kandilinin aramızdaki çekişmeleri, ayrılıkları ve anlaşmazlıkları, şahsî menfaat hesaplarını ve basit düşünce farklılıklarını bertaraf etmesine; her zamandan daha çok muhtaç olduğumuz ve yüce dinîmizin bizden istediği; barış, hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insanî ve ahlâkî meziyetlerin yeniden yeşermesine de vesile olması dileğimdir.

       Bu duygu ve düşüncelerle, Burdurlu hemşerilerimizin, milletimizin, tüm İslam âleminin üç aylarını ve Regaip Kandillerini kutlar, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.”

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Reşat, Petek'ten, Regaip, Kandili, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı