Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
08 Mart 2017 - Çarşamba 12:41 Bu haber 1784 kez okundu
 
Reşat Petekten Kadınlar Günü Mesajı
Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat PETEK, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
- Haberi
Reşat Petekten Kadınlar Günü Mesajı

Burdur Ak Parti Milletvekili Reşat PETEK, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada;  

“ Mensubu olduğumuz medeniyetçe varlıkların en şereflisi olarak nitelediği insanoğlu kadın ve erkek diye iki farklı cins olarak ayrılmış, kadın ve erkeğe farklı vasıflar yüklenmiştir.

Kadın ve erkek toplum hayatı içerisinde birbirine rakip değil aksine birbirinin tamamlayıcısıdır. Kadın ve erkeği sadece cinsiyetçi bir bakışla değerlendirmek yanlış olur. Toplumun yarısını oluşturan kadınların desteklemediği demokrasi mücadelesi başarılı olamaz, edebiyat kültür ve çalışma hayatında kadının ayrı bir yeri vardır. Hatta tarihimizde savaşlarda kadın kahramanlarımızın gurur verici hikayeleri vardır.

Ak Parti Kadın Kollarının 3 milyonu aşkın üye sayısı da kadın ve kadın haklarına verdiğimiz değer çerçevesinde kadınların partimize verdiği değeri ifade etmesi açısından önemlidir.

Bize düşen ülkemiz kadınının elde ettiği hakları sonuna kadar koruyup, geliştirerek; daha da ilerilere taşımaktır. Çünkü gelecek nesillere güçlü bir medeniyet bırakmak kadın-erkek her ferdin ortak sorumluluğudur.

Kadınlarımızın ekonomik, toplumsal, kültürel ve siyasal hayatta karşılaştıkları engellerin ortadan kaldırılması, demokrasimizi daha da güçlendirecektir.  

 Bu duygu ve düşünceler ile başta hemşerilerim olmak üzere dünya kadınlarının,  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum. “ dedi.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Reşat, Petekten, Kadınlar, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı