301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Kasım 2017 - Perşembe 09:50 Bu haber 2256 kez okundu
 
Salda Gölü Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
Vali Şerif Yılmaz Başkanlığında, yaz sezonunda büyük ilgi gören Salda Gölü ile ilgili önümüzdeki dönem için yapılacak çalışmalar kapsamında koordinasyon toplantısı yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Salda Gölü Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Yapılan tanıtımlarla birlikte geçtiğimiz yıl adından sıkça söz ettiren eşsiz turkuazın tonları ve beyaz kumsallarıyla ilimizin ve ülkemizin en önemli doğal güzelliklerinin başında gelen Salda Gölü geçtiğimiz yaz çok yoğun bir şekilde ziyaretçi akınına uğradı.
 
 
Yıllardır konuşula gelen Burdur’un Turizm pastasından hak ettiği değeri alamıyor konusu da, Salda Gölüne gösterilen yoğun ilgi ile kırılmaya başladı. Bu durum tüm kesimler tarafından memnuniyetle karşılanırken Salda Gölüne gösterilen bu ilgi diğer tarihi ve kültürel değerlerimize de kısmen da olsa yansımaya başladı.
 
 
Salda Gölü ve Salda Kayak merkezinin tanıtımını önemseyerek bu doğrultuda çalışmalar yapan Vali Yılmaz’da, tanıtım noktasında önemli yol alınan Salda Gölüne sezon boyunca gelen turistlerin olumlu veya olumsuz dile getirdikleri durumları ve önümüzdeki yaz sezonunda yapılacak çalışmaları değerlendirmek üzere tüm ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla Yeşilova ilçesinde koordinasyon toplantısı yaptı.
 
 
 
Toplantının başında bir konuşma yapan Vali Yılmaz, özellikle yapılan tanıtım çalışmalarıyla birlikte Salda Gölü geçtiğimiz yıl cazibe merkezi haline geldi. Bundan sonraki süreçte amacımız geçen yıl beklenenin üzerinde bir ilginin olmasından kaynaklı yaşanan sıkıntıların giderilmesi, eksikliklerin tamamlanmasıdır. Amacımız önümüzdeki sezondan itibaren bu yoğunluğun artarak devam edeceğini düşünürsek Salda Gölünde ağırlayacağımız yerli ve yabancı turistlerin ihtiyaçlarını karşılayacak alanları oluşturarak daha düzenli bir ortamda misafir etmektir.
 
 
Bununla ilgili bugün tüm ilgili kurum müdürleriyle birlikte Yeşilova ilçemizdeyiz. Yeşilova Kaymakamımız, Yeşilova Belediye Başkanımız ve Doğanbaba ve Salda Köyü muhtarlarımızda buradalar.   Amacımız eksikliklerle ilgili tespitleri yaparak gerek alt yapı çalışmaları ile ilgili gerekse Gölün bakir halini korumak suretiyle, doğal güzelliğini koruyarak yapılması gereken çalışmaları tüm arkadaşlarla birlikte değerlendireceğiz.
 
 
Yeşilova ilçemizin Salda Gölü ile birlikte Salda Kayak merkezi de dahil hem yaz, hem de kış turizmine ev sahipliği yapacak gözde bir turizm merkezi olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Dedi.
 
 
Toplantıda İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Özdemir tarafından Salda Gölü ile ilgili bir sunum yapılarak geçen yıl yaşanan sıkıntılarla ilgili tespit edilen eksiklikleri Vali Şerif Yılmaz ve toplantıda yer alan hazurunla paylaştı.
 
 
Toplantının devamında özellikle Türkiye’nin Maldivleri olarak ün yapan ve yakın zaman önce de yeni slogan olarak SALDİVLER olarak adlandırılan Salda Gölünün beyaz adalar bölgesinde kalan kumsallarının korunması açısından araçlarla kesinlikle bu bölgeye girilmemesi ve sahil kenarında mangal yakılmaması hususları görüşüldü. Bunların yanında Salda gölü çevresinde özellikle yasak olan hususlarla ilgili gerekli bilgilendirme levhaları ve geçen yıl yoğunluktan kaynaklı yetersiz kalan lavabo tuvalet ve soyunma kabinleri vb. yapılması gereken çalışmalar ve çevre kirliliği konusuyla ilgilide çöp konteynırlarının bulundurulması konuları değerlendirilerek görüşüldü.
 
 
Belediye Halk Plajı kamp alanına alternatif olarak yeni bir kamp alanı yeri belirlenmesi ve belirlenen alanların dışında kampa izin verilmemesi ve çevre ile ilgili çalışmalar yapılması konuşularak bir takım kararlar alındı.
 
 
Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından toplantı sona erdi.
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Salda, Gölü, Koordinasyon, Toplantısı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı