Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
10 Aralık 2018 - Pazartesi 18:06 Bu haber 2494 kez okundu
 
Şef Rafet İNCE Gastronomideki Altın Kuralları Anlattı
Manşet Burdur Gazetesi
ÜNİVERSİTE Haberi
Şef Rafet İNCE Gastronomideki Altın Kuralları Anlattı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Şef Rafet İnce’nin konuşmacı olarak katıldığı konferans düzenledi.

 

Konferansta açılış konuşmasını Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Olcay KILINÇ yaptı. Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 12 yıl önce kurulmuş genç ve dinamik bir üniversitenin 6 yıl önce faaliyete geçmiş yüksekokulunun 2 önce eğitime başlamış bir bölümüdür diye sözlerine Başlayan KILINÇ, “Bu bölümde öncelikli hedefimiz, gelecekte aşçılık bilgisine sahip, mutfakta, otelde veya turizm sektöründe en az orta kademe yönetici olabilecek bilgi ve beceriye sahip bireyler yetiştirmek” dedi.

 

Daha sonra Kısık Ateş Ekibinden Umut ZURNACI da bir konuşma yaparak, Sosyal Platformlarını tanıttı. Kısık Ateş’in 2015 yılında kurulmuş dijital bir program olduğunu, gastronomi meraklılarının kendilerini gösterebileceği, tariflerini paylaşabileceği, yazılarını yazabileceği, gittiği şehirlerde lezzet duraklarını paylaşabileceği sosyal platform olduğunu belirtip ve bu bloğu herkesin takip etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

Konferansına büyük bir alkış ile başlayan, ulusal ve uluslararası birçok platformda başarılara öncü olan Şef Rafet İNCE, konferansına yazdığı kitaplardan bahsederek başladı. Gezdiği yerlerdeki lezzet duraklarından ve yaptığı birbirinden lezzetli yemeklerin nasıl çıktığından da söz etti. Şef olabilmenin 4 altın kuralının olduğunu söyleyen Şef İNCE, ülke gastronomisinin gelişmesindeki en büyük etkenin gençlerin yetiştirilmesi olduğunu sözlerine ekledi ve öğrencilere araştırın okuyun ve çalışın dedi.

 

Konferans soru ve cevaplarla son buldu

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Şef, Rafet, İNCE, Gastronomideki, Altın, Kuralları, Anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı