Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 18:29 Bu haber 1006 kez okundu
 
Şehit Akif Altay Ortaokulunda Atölye Açılışı
Şehit Akif Altay Ortaokulunda Zuhal -İrfan Bilgin Yazılım ve Tasarım Atölyesi Açıldı
GÜNDEM Haberi
Şehit Akif Altay Ortaokulunda Atölye Açılışı

Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi öncülüğünde hayırseverlerin katkılarıyla Şehit Akif Altay Ortaokulunda yapılan Zuhal -İrfan Bilgin Yazılım ve Tasarım Atölyesi açılış programına katıldı.

Programın açılışında Vali Hasan Şıldak, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu, hayırsever İrfan Bilgin konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından hayırsever Zuhal - İrfan Bilgin çiftine ve Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu’na çiçek ve plaket takdiminde bulunuldu.

Açılış sonrası Vali Şıldak ve bareberinde yer alan protokol okula kazandırılan yazılım ve  tasarım atölyesini gezerek öğrencilerden yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi aldılar.

Açılış törenine başta Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak olmak üzere Garnizon Komutanı P. Alb. Cenk Baburşah, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Genel Sekreteri Gül Berk, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Hayırsever Bağışçılar İrfan ve Zuhal Bilgin ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 
Zuhal ve İrfan Bilgin’e eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Vali Hasan Şıldak açılışta yaptığı konuşmada;

 “Bugün 2019-2020 eğitim-öğretim dönemimin ikinci yarısına adım atmış bulunuyoruz. Öncelikle eğitim sürecinin, Haziran ayının ortalarına kadar sürecek olan çocuklarımızın okullardaki eğitim faaliyetlerinin başarılı geçmesini temenni ediyorum.

Özel bir amaçla burada toplandık. Türkiye Yardım Sevenler Derneğinin ülke genelinde gerçekleştirdiği faaliyetlerin Burdur’daki bir başka halkasını zincire eklemek üzere buradayız. Ben öncelikle aramızda bulunan çok değerli bağışçılarımıza, kazandırdıkları Yazılım ve Tasarım Atölyesinin gerçekleşmesinde gösterdikleri kadirşinaslık için Zuhal ve İrfan Bilgin çiftine teşekkür ediyorum. Eğitime yapılan katkı, her şeyin ötesinde büyük anlam taşıyor. Böyle bir okulumuza yapılan katkının ise çok daha farklı bir anlamı var.

Ben günümüzün taşıdığı anlamı bir başka boyuta taşıyarak devam etmek istiyorum.
Eğitime yapılan her türlü katkı, terörizme ve terör mihraklarına atılan bir kurşundur. Aramızda Niyazi Altay var, Suna Uzal Ortaokulu Türkçe Öğretmenidir. Babasının ismini taşıyan okulda bulunuyoruz. Babası Şehit Akif Altay, özel hareket polisimiz, biliyorsunuz 15 Temmuz Şehidimizdir. İlimizin gözbebeği bir okulunda, onu da gözbebeği bir öğretmenimiz pırıl pırıl babasının adını yaşatacak okulumuzda özellikle onun da bulunmasını istedik, davet ettik, böylesine anlamlı bir törende onun da bulunması çok değer kazandırıyor.

Bugün yine 4 Şehidimiz var, Şehitlerimiz İdlib’te, 9 da askerimiz maalesef yaralıdır. Öncelikle onları, bütün şehitlerimizle birlikte rahmetle yad ediyoruz. Allah rahmet eylesin, başımız sağolsun ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Burada şu noktaya temas etmek istiyorum. Eğitime yapılan her katkı, devlet olsun, sivil topum olsun, bireysel olsun, aslında hep anlamlı katkılar ve ülkemizin güçlenmesi için en büyük katkılardır. Türkiye görülmekte ki her zaman güçlü olmak ve dimdik ayakta olmak zorundadır. En çok da eğitime yapacağı desteklerle, yatırımlarla ayakta kalacaktır, güçlülüğünü muhafaza edecektir ve görülmektedir ki eğitime yapılan her katkı hem Türkiye’nin gücüne güç katmaktadır, hem de aslında teröre karşı, terörü destekleyen mihraklara karşı atılan bir kurşundur. Bunu da ifade etmek istiyorum.

Yine şu an sadece il merkezimizde 3 okulumuzun inşa çalışması tamamlanmak üzeredir. O kadar güzel eğitim yatırımlarımız var. Burdur konuşmacılarımızın da ifade ettiği gibi eğitim denilince akan suların durduğu bir şehirdir. Eğitim her şeyin ötesinde bir anlam ifade eder. Şu anda Milli Eğitim Bakanlığımızın üç okulu, bir pansiyonu bitmek üzere, gelecek yıl merkezde bunları hizmete almış olacağız ve yine ilçelerimizde de en az 7 okulumuzu gelecek yıl için eğitim-öğretime hazır hale getiriyoruz. Çok ciddi hamleler var, üstüne üstlük biz bu yıl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi adı altında Burdur’daki eğitim çıtasını daha da üst seviyelere çıkarmak için bir kampanya başlattık. Proje bazlı bir çalışma ile çok ciddi takip ve disiplinli bir şekilde hem çocuklarımızın hem öğretmenlerimizin, okul idarecilerimizin ve velilerimizin performanslarını yükseltmeye çalışıyoruz. Bu tür katkılar bize moral ve güç veriyor. Bütün eğitim camiasına destek oluyor. Onların moralini yükseltiyor. Hayırlı olsun diyorum, emeği geçen herkesi tekrar tebrik ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Şehit, Akif, Altay, Ortaokulunda, Atölye, Açılışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı