Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
24 Ekim 2018 - Çarşamba 19:48 Bu haber 1977 kez okundu
 
Servet Olpak Artık Genel Sekreter Değil
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak Görevden Alındı
GÜNDEM Haberi
Servet Olpak Artık Genel Sekreter Değil

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Genel Sekreterlik görevinden alındı. Durumu sosyal medya hesabından duyuran Olpak paylaşımında "2015 yılında başlamış olduğum Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevimden bu gün itibari ile ayrılmış bulunmaktayım. Rabbim bizlere bu görevi alnımızın akıyla yapmayı nasip ettiği için şükürler olsun. Üç yıl süre içerisinde hizmet etmekten büyük gurur duyduğum değerli Burdur Halkına, Köy muhtarlarımıza, basın mensuplarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, il genel meclisi üyelerimize, fedakarlığını esirgemeyen il özel idaresi personeline ve İl Müdürlerimize, Bürokratlarımıza, Valilik personeline ve Valilerimize bu süreçteki katkılarından dolayı teşekkür eder; sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunarım." ifadelerine yer verdi.

 

Uzun süredir görevden alınacağı konuşulan ve dün İçişleri Bakanlığı tarafından Genel Sekreterlik görevinden alınan Servet Olpak'ın Uzman Kadrosuna geçirildiği öğrenildi. Olpak'ın yerine Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu'nun görevlendirildiği gelen bilgiler arasında.

 

Öte yandan kamuoyunda Olpak'ın görevden alınmasını Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ve Milletvekili Bayram Özçelik'in istedikleri konuşulmakta. Kamuoyunda dillendirilen bu durumu Ak Parti kanadına sorduk.

İl Başkanı Volkan Mengi gazetemize yaptığı açıklamada söylentilerin asılsız olduğunu Servet Olpak ile aralarında uyuşmazlıkların olduğunu ancak görevden alınmasının kendileriyle ilgili bir durum olmadığını belirtti.

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ise Servet Olpak'ın uzun süredir görevinin başında olmadığını ve görevden alma işleminin İçişleri Bakanlığı tarafından yapıldığını söyledi.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Servet, Olpak, Artık, Genel, Sekreter, Değil,
Yorumlar
Haber Yazılımı