Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
28 Temmuz 2017 - Cuma 12:17 Bu haber 1215 kez okundu
 
Vali Şerif Yılmaz Başarıya Kayıtsız Kalmadı
Vali Şerif Yılmaz, 2017 yılı Lisans Yerleştirme Sınavlarında ülke genelinde Burdur’dan ilk 100’e giren dört öğrenciyi Makamında Ağırladı...
GÜNDEM Haberi
Vali Şerif Yılmaz Başarıya Kayıtsız Kalmadı

Vali Şerif Yılmaz, 2017 yılı Lisans Yerleştirme Sınavlarında ülke genelinde Burdur’dan ilk 100’e giren dört öğrenciyi Cumhuriyet Altını ile ödüllendirdi.
 
 
Lisans Yerleştirme Sınavında dereceye giren öğrencilerimizi ve ailelerini onurlandırmak üzere Valilik toplantı salonunda tören düzenlendi.
 
 
Vali Yılmaz, düzenlenen törende elde ettikleri başarıyla ilimize gurur yaşatan öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Bu başarıyı elde etmelerinde emeği geçen aileleri başta olmak üzere, öğretmen, okul, milli eğitim idarecileri ve okul yaptıran hayırseverlere teşekkür etti.
 
 
2017 yılı Lisans yerleştirme sınavında; İlimiz Ercan Akın Fen Lisesi’nden Enes Efdal Aksu Matematik Fen Puan türünde Türkiye 7’ncisi, Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi ‘nden Hasan Nafi Orun Türkçe Matematik puan türünde Türkiye 32’ncisi, Gölhisar Fen Lisesi’nden Rüştü Emre Akcan Matematik Fen 2 Puan türünde Türkiye 35’incisi ve Matematik Fen 3 Puan türünde Türkiye 39’uncusu, Ercan Akın Fen Lisesi ’nden Alperen Özmen Matematik Puan Türünde Türkiye 100’üncüsü olarak, Eğitimin Başkenti olarak anılan ilimize gurur yaşatmışlardı. Bugün düzenlenen törende eğitim kenti ilimize bu haklı gururu yaşatan öğrencileri Vali Yılmaz Cumhuriyet Altını ile ödüllendirdi.
 
 
Vali Yılmaz düzenlenen programda yaptığı konuşmada; öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi, ailelerini kutladı. Bugün derece elde eden arkadaşlarımız arasında iki hayırseverimizin yaptırdığı okuldan mezun olan öğrencilerimizde var. Okul yaptırarak eğitime katkı sunan Hayırsever Ercan Akın beye ve Mehmet Cadıl beye teşekkür ediyorum. Yaptıkları yatırımın boşa çıkmadığını görmüş oldular. İnşallah bu okullarda okuyan evlatlarımız, Türkiye’de dereceye giren sizler, Ülkemizin geleceğine karar verecek, Türkiye’nin geleceğine yön verecek hem bilimsel olabilir, hem idari, hem siyasi olabilir çalışmalarda ve görevlerde bulanarak milletimize ve devletimize hizmet edeceksiniz.
 
 
Bu başarılarınızın devamını diliyorum. Allah yardımcınız olsun, Ailelerimize de hayırlı olsun. Kolay bir iş değil, sadece bir günlük bir işte değil. Uzun soluklu çalışmanın emeğin karşılığını cenabı hak verdi. Bunun karşılığı da artık görev size ait, şükür etmek size düşer. Bu haklı gurur sizlerin, verilen bu emeğin, bu aldığınız bilginin şükrü zekatı bu millete hizmet ederek ödemektir. Bu millete hayırlı birer evlat olarak ödemektir. İnşallah bunu sizler yapacaksınız. Allah bundan sonraki eğitim hayatınızda da yardımcınız olsun. Yine aynı şekilde gerek ailelerinizin, gerek bizlerin siz öğrencilerin yanında olduğumuzu bilin.
 
 
Burdur açısından da eğitim kenti olduğumuzu hep söylüyoruz. Tabi bu başarılarla beraber oluyor. Başarı olmazsa eğitim kenti deme şansınız yok. Sizler Burdur adına da hizmet etmiş oldunuz. Daha okurken ilimize hizmete başlamış oldunuz. İnşallah dediğim gibi bundan sonrada daha güzel hizmetleri bu millet sizden bekliyor. Kendinizi iyi yetiştirin üniversiteye gittiniz mi, üniversite daha farklıdır. Şimdi yeni bir hayata başlayacaksınız. Sadece ders değil, Üniversite günlük hayata yaşama hazırlanmaktır. Bundan sonra tek başınıza ayakta durabileceksiniz. Ayakta duracağınız tüm donanımları üniversitelerde kendinizi donatacak şekilde alacaksınız ondan sonra bu millete hizmet edeceksiniz. İster kamu olur, ister özel olur fark etmez ama neticede yaptığınız iş kendi ticaretiniz gibi olsa da, değerlendirilse de bu topluma hizmettir. Yapılan her çalışma, her emek bu millete dönük bir hizmettir diye düşünün. Sadece kendinize karşı sorumluluğunuz olmadığını, hem ailelerinize, hem topluma karşı bir sorumluluğunuz olduğunu düşünerek inşallah güzel hizmetleri sizlerden bekliyoruz. Bizler geçiciyiz, gidiyoruz artık. Bundan sonra buralara sizler geleceksiniz, bu görevleri sizler yapacaksınız. İnşallah bizden daha iyi yapacaksınız. Bundan da eminiz. Buradan bütün arkadaşlar adına söylüyorum. Siz gençler bizden daha iyi, daha donanımlı yetişiyorsunuz. İnşallah sonucunda da ülkemiz, milletimiz, devletimiz daha iyi yerlere gelecek. Bununda daha iyi yolu çalışmak çalışmak çalışmaktır. Bundan sonrada aynı başarınızın devamını diliyorum. Başardık bundan sonra bırakalım yok. Sorumluluğunuz daha fazla, hedefiniz bir üst basamağa çıkmak olmalıdır. Aynı basamakta kalırsanız zarardayız demektir. “iki günü eşit olan zarardadır” hadisi şerifi var. İki gününüz eşit olmayacak. Bir üstüne daha çıkarmanız gerekecek. Görev ve sorumluluk biraz daha artıyor. Allah yardımcınız olsun. Sizleri, ailelerinizi, idareci arkadaşlarımızı, öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Ekip çalışmasıyla bu sonuçlara ulaşılıyor. İnşallah bundan sonra da devam eder. Hayırlı olsun” dedi.
 
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Vali, Şerif, Yılmaz, Başarıya, Kayıtsız, Kalmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı