301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Ağustos 2017 - Cumartesi 12:36 Bu haber 2098 kez okundu
 
Vali Şerif Yılmaz, Gölhisar İlçesine Ziyarette Bulundu
İlçe ziyaretlerini sürdüren Vali Yılmaz, Çarşamba gününü Gölhisar İlçesine ayırarak programı kapsamında bir dizi toplantılara katıldı ve inceleme ziyaretlerinde bulundu.
GÜNDEM Haberi
Vali Şerif Yılmaz, Gölhisar İlçesine Ziyarette Bulundu

İlçe ziyaretlerini sürdüren Vali Yılmaz, Çarşamba gününü Gölhisar İlçesine ayırarak programı kapsamında bir dizi toplantılara katıldı ve inceleme ziyaretlerinde bulundu.
 
 
Gölhisar ilçesi programına Kaymakamlık ziyareti ile başlayan Vali Yılmaz, Vali Yardımcısı Kaymakam Vekili İsmail Kaya, Belediye Başkanı Ramazan Canural, İlçe İdare Şube Başkanları, İl Genel Meclis üyeleri ve muhtarlar tarafından Kaymakamlık önünde karşılandı.
 
 
Kaymakamlığı ziyaretinde ilçe ile ilgili genel brifing alan Vali Yılmaz, ilçede devam eden yatırımlar ve öncelikli talep ve isteklerle ilgili Kaymakam Vekili Kaya’dan bilgi aldı.
 
 
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Kibyra Kazı Evine ziyarette bulunan Vali Yılmaz, kazı çalışmaları Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından yürütülen Kibyra Antik Kentinde devam eden çalışmalar hakkında Kazı Başkanı Doç. Dr. Şükrü Özüdoğru’dan bilgi aldı. Kazı Başkanı eşliğinde kazı evini gezerek Kibrya Antik Kentinden çıkarılan tarihi eserleri inceleyen Vali Yılmaz, Kazı Evi ziyaretinin son bölümünde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 
 
Vali Yılmaz burada yaptığı açıklamada;
"İlimiz açısından ülkemiz açısından turizm bölgesi olmaya aday olan Kibyra'dayız. Burada kazılar son 10 yıldan itibaren çok yoğun bir şekilde Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz iş birliği çerçevesinde devam ediyor. Özellikle Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizin akademik çalışmalarıyla beraber hızlı bir şekilde devam ediyor. Görüldüğü üzere belli eserlerin ortaya çıkmasıyla beraber artık Kibyra bölgede cazibe merkezi olmaya aday yerlerden bir tanesi haline geldi. Bu süre içerisinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bilindiği üzere Kibyra geçen yıl UNESCO tarafından geçici aday listesine alındı ve yine aynı zamanda ören yeri statüsüne kavuştu. Kibyra olarak ören yerinin tescilinden sonrada ören yeri karşılama merkezi planlaması yapılarak projesi bitti. 24 Ağustos 2017'de ihalesini yapacağız. Artık bundan sonra misafirlerimiz geldiğinde, sosyal donatılarıyla beraber medeni ihtiyaçların karşılanacağı her türlü bilgilendirmenin yapılacağı ve misafirlerimizin alanı engelliler dahil olmak üzere gezebileceği bir düzenleme yapılacak ve bu düzenlemeyle beraber artık biz misafirlerimizi çok rahat bir şekilde davet edebileceğimiz, ağırlayabileceğimiz bir mekana kavuşmuş olacağız. Tabi aynı zamanda kazılarımız yine devam ediyor. Hocamız üniversitemizden. Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizin kısa bir süre içerisinde böyle bir çalışmayı başarması takdiri şayandır.  10 yıl gibi kısa süre içerisinde yeni kurulan bir üniversite bugün ülkemizin en önemli kazılarından bir tanesini yapıyor. Bunun da kazıların millileşmesi açısından da çok önemli diye değerlendiriyorum.  Ülkemizdeki yapılan kazıların büyük bir kısmı yabancı hocalar tarafından yapılıyor iken, bugün artık kendi insanımız, kendi öğretim elemanlarımız, kendi görevlilerimiz tarafından belki daha da iyisi yapılıyor. Kazı çalışmalarımız burada aralıksız devam ediyor, inşallah bölgemiz açısından da Kibyra hak ettiği değeri bulacaktır diyorum. Kibyra yapılacak çalışmalar ve düzenlemelerle beraber sadece Gölhisar'a değil, hem Burdur'a hem ülkemize turizm açısında da çok büyük katma değer katacaktır diye düşünüyorum.  Arkadaşlarımız ayrıca, gelen misafirlere kazı evinde bulunan müzeye gitmeyen eserleri çok nezih bir mekanda gösterme imkanı sağlamışlar. Emeği geçen arkadaşlara ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.
 
 
Vali Yılmaz Kazı Evi ziyaretinin ardından Gölhisar Böğrüdelik Yaylasında Burdur ev sahipliğinde düzenlenen, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) 16. Bölge Antalya, Isparta ve Burdur illeri UMKE ekiplerinin yer aldığı Bölge Eğitim ve Tatbikat Kamp alanına ziyarette bulundu.
 
 
Böğrüdelik yaylasında üç gün sürecek 81 personelin katıldığı kampta üç ilin UMKE ekipleri, enkazdan yaralı çıkarma, trafik kazalarına müdahale, triaj (toplu kazalarda yaralı hastaların ayrılması) ve KBRN (kimyasal, biyolojik, radyolajik ve nükleer) eğitimleri alarak tatbikat yapacaklar.
 
 
Ziyaret ettiği UMKE kampında Burdur İl Sağlık Müdür Yardımcısı Alper Teker’den eğitim ve tatbikatlarla ilgili bilgi alan Vali Yılmaz, örnek bir tatbikatı da ziyareti sırasında izleme fırsatı buldu.
 
 
Vali Yılmaz Böğrüdelik yaylasından ayrılmadan üç ilin UMKE ekipleri ile hatıra fotoğrafı çekilerek, devam edecek eğitimde kendilerine başarılar diledi.
 
 
Vali Yılmaz’a programlarda, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Vali Yardımcısı Kaymakam Vekili İsmail Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Gölhisar Belediye Başkanı Ramazan Canural, Genel Sekreter Servet Olpak, Daire Müdürleri eşlik etti.
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Vali, Şerif, Yılmaz,, Gölhisar, İlçesine, Ziyarette, Bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı