Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
15 Temmuz 2017 - Cumartesi 09:13 Bu haber 1531 kez okundu
 
Vali Yılmaz'ın 15 Temmuz Mesajı
Vali Şerif Yılmaz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Vali Yılmaz'ın 15 Temmuz Mesajı

15 Temmuz hain darbe girişimini geride bırakalı tam bir yıl oldu.
 
Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara koşarak demokrasisine, devletine sahip çıkan aziz milletimize ve bu çağrıya kayıtsız kalmayan Burdurlu hemşehrilerime minnet, şükran duygularımı bir kez daha ifade ediyorum.
15 Temmuz sadece bir darbe girişimi değildir. 15 Temmuz yıllarca milletimizin manevi duygularını kullanmak suretiyle, bu ülke insanını kandıran içimizdeki hainlerin oluşturduğu dış güçlerin maşası FETÖ Terör örgütünün, ülkemizi işgal ettirerek, parçalama girişimidir.
Aziz Milletimiz, 100 yıl sonra bu topraklar üzerinde aynı senaryoyu, aynı emelleri tekrar gerçekleştirmeye çalışan, dış güçlere ve içimizdeki taşeronlarına bu fırsatı vermemiştir.
Bu hain sözde Müslümanlar, tarihi şanlı kahramanlıklarla dolu aziz ve necip milletimizin, hale Çanakkale Ruhunu, hale Kurutuluş Savaşı Ruhunu içerisinde taşıdığını düşünememişlerdir.
Kurutuluş Savaşında baltayla, nacakla mücadele eden Şerife bacılarımızın olduğu gibi bugünde Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine 90 yaşında, eşeğiyle meydana koşan Karamanlı’lı Emine analarımızın o ruhu hale taşıdığını fark edememişlerdir.
Asırlardır bu topraklara hükmeden ve ruhunu kaybetmeyen milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti, milletimizin feraseti ile şanlı tarihine “15 TEMMUZ DESTANI’NI” altın harflerle eklemiştir.
Aziz milletimiz ilk kurşunu sıkarak darbe girişiminin seyrini değiştiren Şehit Ömer Halisdemir'leri,  hayatını terörle mücadeleye adayan Şehit Özel Harekat Polisi hemşehrimiz Akif Altay'ları ve 15 Temmuz’un tüm kahramanlarını asla unutmayacaktır.
 
Bu hain FETÖ terör örgütü mensupları da, kendi insanına kurşun sıkan hainler olarak tarihe gömülüp gideceklerdir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Destanı’nın asıl sahibi aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, o gece demokrasisine sahip çıkmak için meydanlara koşan milletimize selam ve saygılarımı sunuyorum.
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Vali, Yılmaz'ın, 15, Temmuz, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı