Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
03 Temmuz 2017 - Pazartesi 17:05 Bu haber 1301 kez okundu
 
Vali Yılmaz Kozağaç Yayla Şenliğine Katıldı
Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Kozağaç Yayla Şenlikleri ve Domates Festivaline katıldı.
GÜNDEM Haberi
Vali Yılmaz Kozağaç Yayla Şenliğine Katıldı

Çavdır İlçesinde, Kozağaç Köyü Yaylası Çukuryurt Mevkiinde düzenlenen şenliğe Vali Şerif Yılmaz başta olmak üzere, Milletvekili Bayram Özçelik, Milletvekili Reşat Petek, Çavdır Kaymakamı Abdullah Şahin, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, ilçe ve belde belediye başkanları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.
 
Kozağaçlıların geleneksel olarak devam ettirdikleri bu yıl 19’uncusu düzenlenen yayla şenliğine ilgi yoğundu, sabah erken saatlerden itibaren yaylaya akın eden vatandaşlar, yöresel sanatçıların söylediği şarkılar ile doyasıya eğlendiler.
 
Düzenlenen şenlik programında Kozağaç Köyü Muhtarı Osman Ali Çağatay'ın açılış konuşmasının ardından, Milletvekili Petek, Milletvekili Özçelik ve Vali Yılmaz vatandaşlara hitap ettiler.
 
Vali Yılmaz şenlikte yaptığı konuşmasında; "Buraya gelirken şunu düşündüm, ecdadın ilk çadır kurduğu yerlere gidiyoruz. Anadolu’ya ilk ayak bastığımız günlerde çadırın ilk kurulduğu yerlerdeyiz. Hepinizin bildiği gibi Atatürk'ün bir sözü var. “Arkadaşlar Toroslara gidin bir bakın, orada bir Yörük çadırı varsa ve o Yörük çadırında duman tütüyor ise biliniz ki bizleri ne içerden ne dışarıdan bölemezler parçalayamazlar. Evet bugün bir tane değil bin tane çadırın dumanı tütüyor. Dumanı tüttürmeye gelen herkese teşekkür ediyorum. dedi
 
Özellikle son yıllarda yaşadığımız, devletimize karşı gerek içeriden, gerek dışarıdan, gerek dışarıdakilerin maşası olan içimizdeki hainlerden bu ülke çok çekti çekmeye de devam ediyor. Bugün hala şehitlerimiz var, gazilerimiz var. Hala gerek PKK terör örgütüyle, gerek DAEŞ'le gerek DHKP-C ile adına ne derseniz deyin bu ülkeyi bölmeye çalışan, parçalamaya çalışan, FETÖ'sü de dahil olmak üzere, tüm bu terör örgütleriyle bu büyük devlet, bu büyük millet uğraşıyor. Birileri tarafından uğraştırılıyor.
 
Buralara ilk çadırların kurulduğu zamanlar buralarda ne su vardı, ne de yol vardı. Ecdat geldiğinde burada sadece ağaçlar ve orman vardı. Ama bugün çok şükür Kozağaç'ına gelirken bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak da onur duydum gurur duydum. Bunlara vesile olmakta bize büyük şeref, dağın tepesinde seraları görüyorsunuz. Bırakın düz ovayı, dağlarda kapalı sulama sistemini kuruyor bu büyük devlet. Lafla büyük devlet olunmuyor. Daha düne kadar yolunu yapamayan, suyunu götüremeyen bir devlet düşünün, ama bugün çok şükür Kozağaç'ının deresinde tepesinde kapalı devre sulama sistemi ile milletinin emrinde. Bir baraj yaptık yetmeyecek, ikinci barajı da kısa süre içerisinde yapacağız. Bu yılsonunda büyük bir ihtimalle ihalesini yapacağız.
 
Yine buradan ifade etmek istiyorum. Kozağaç gurup yolumuzu inşallah sıcak asfaltla buluşturacağız. Bizim amacımız herkesin doğduğu yerde karnını doyurması burada yaşaması. Özellikle bu bölgemizde insanlarımızın büyük bir kısmı yıllarca Muğla'nın, Antalya'nın ilçelerine çalışmaya gittiler. Ama bugün yaptığımız alt yapı çalışmalarıyla beraber, artık kendi köyümüzde kendi şehrimiz de kendi beldemizde karnımızı doyurmaya fırsat tanıyacak olan alt yapıyı getirdik. Bundan sonra çalışmak size ait, ben özellikle bu yıl 19. su yapılan bu şenliğin, bu içinde bulunduğumuz dönemlerde de devam etmesi, birlik beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirmesi açısından da çok değerli buluyorum.
 
Bugün burada sadece Kozağaçlı değil 15 bine yakın insanımızla buradayız. devlette, millette, vatandaşta, misafirlerde burada, bu birlikteliğimiz bozulmasın, bozmaya çalışanlara var, Allah onlara fırsat vermesin. Devletin bütün organlarıyla bir bütün olduğunu düşünün bu organlara saldıranlar olduğu zaman bilin ki devletin bir yerden yara alması, diyer uzuvlarını da zedeler. Nasıl insanın bacağını yaralarsanız vücut yürüyemezse, kolunu kırarsanız işini yapamazsa, başını parçalarsanız hayat bulamazsa devletin tüm kurum ve kuruluşlarına, herkes çok dikkatli davranması lazım. Bu devlet hepimizin devleti, başka gidecek bir devlet, başka gidecek bir vatanımız, başka bir bayrağımızı yok, başka bir milletimizde yok. Biz biriz beraberiz, kardeşiz. İşte biz bugün burada 15 bin insanımız bir aradayız. Bunun için bir araya geldik. Ben buraya katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Tekrar gönlünüzce eğlenmenizi diliyorum.
 
Altınyayla'dan bir şehidimizin babası bugün rahmetli oldu. Bugün onu defnedeceğiz.  Tüm Şehitlerimize, Şehit yakınlarımıza vefat edenlere Allah’tan Rahmet diliyorum. Gazilerimize sağlıklı hayırlı ömürler diliyorum. Onların sayesinde biz buradayız. Eğer bugün burada bu eğlenceyi yapıyor isek bu şehitlerimizin sayesinde. Eğer biz bugün burada bu şenliği yapıyor isek 15 Temmuz gecesi tankların önüne çıkan, uçakların önüne çıkan, helikopterlerin silahların altında bayrağını, imanını ve göğsünü siper eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesinde biz buradayız. Yoksa biz komşu ülkelerde gördüğünüz gibi belirli ülkelerin hepimizin bildiği, işgal girişiminde bulunmaya çalışan o ülkelerin sömürgesi veya onların emri altında yaşar mıyız yaşamaz mıyız onu da bilemem ama bu toprakların işgal edileceği muhakkaktı. Ama o şehitler, o gaziler sayesinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın sayesinde bu millet dik durdu, inşallah bundan sonrada birlik beraberliğimiz devam eder. Hepinize saygılar sunuyorum. iyi eğlenceler diliyorum" dedi.
 
Vali Yılmaz konuşmasının ardından Burdur ve çevre illerden gelen misafirler yöresel sanatçıların seslendirdiği Türkülerle ve halk oyunlarıyla doyasıya eğlendiler.
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Vali, Yılmaz, Kozağaç, Yayla, Şenliğine, Katıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı